'1 YIL İÇERİSİNDE ÇOK ŞEY YAPTIK!'

BJK Derneği Başkanı Ahmet Nur Çebi, gündeme dair açıklamalarda bulundu...
Haberin yayılanma tarihi:12 Kasım 2020, Perşembe

BEŞİKTAŞ'IN HEDEFİ ŞAMPİYONLUK

"Ben Beşiktaş başkanlığını yapıyorsam, başarılı olamayacağı hiçbir şeyi başarı olarak görmem. Hedefimiz şampiyonluktur. Benim hedefim bu. Hocamın da hedefi bu. Futbolcuların da hedefi bu. Bizim hedeften şaşmamızı gerektiren, 1-2 mağlubiyet söz konusu olamaz. Bugün daha iyi durumda olabilir, başka gün başka durumda olursunuz. Ben sonuca odakladım kendimi. Hocamızla da böyle konuşuyoruz."

CENK TOSUN'U İSTİYORUM

"Bunla ilgili ben söyledim. Eksik, olmadı, limit açısından olmadı, futbolcuların talepleri uymadı. Bir forvet istiyordum. Eksiğimiz var. Önümüzdeki transfer döneminde bir forveti şartlarımız doğrultusunda gerçekleştirmek var. Cenk isim olarak var ama bir kulübe bağlı, oldukça başarılıdır. Allah yolunu açık etsin. Beşiktaş'ta devre arasında şansı olursa, denemek isterim. Olabilirse istediğim bir futbolcudur."

BEŞİKTAŞ BAŞARILI OLACAK

"Tedirgin oluyorum, neden daha iyi olamıyoruz, neyi eksik yapıyoruz diye. Bu çalışmamımızı motive edecektir. Negatif bir durum yok. Biz geldiğimizde de Beşiktaş bu seviyelerdeydi. Aldık, yukarılara çıkardık. Bunu Sergen Hoca ile yaptık. Yine aynı seviyelere gelecektir. Beşiktaş bu sene başarılı olacak, umudum yüksek. Camia bundan emin olsun, huzur içinde olsun."

TRANSFERLERİ HOCAYLA YAPTIK

"Çok net  ve açık ifade ediyorum. Transferleri biz, beraber yaptık. Hocanın ve başkanın, yöneticilerin, scoutların içinde olmadığı bir transfer süreci yaşamadık. Hocamızın istediği bazı isimleri alamamış olabiliriz. Aldığımız tüm futbolcuları hocamızın önüne koyduk. Hocamızın istemediği, işime yaramaz dediği bir futbolcu alamadık. Beşiktaş'ın bütçesiyle hareket ederek, beraberce transfer yaptık. O onun transferi, bu bunun transferi, o yaptı, ben yapmadım hoca yaptı gibi tarz ve tavırları doğru bulmuyorum. Bu transferleri biz yaptık."

CANIM CENNET İSTİYOR AMA...

"Canım cennet istiyor ama günahlarım bırakmıyor. İstemez misiniz Beşiktaş başarılar için daha iyi futbolcular alsın. Ancak, amacımız takımı gençleştirmek ve ekonomik anlamda küçültmek gibi hedeflerimiz var."

KALECİ TRANSFERİNE GEREK YOK

"Realist olalım. Bir kaleci oynayarak oluyor. Bir kaleci alıp oynatırsanız Ersin ve Utku'nun geleceğini yok edersiniz. Ben umutluyum, hoca da umutlu. Hocamız, kaleciye gerek yok dedi. Onların önünü kesecek transfere gerek yok. Bu çocuklara şans vermeye devam edeceğim, hocamız da bu zihniyette olacağını düşünüyorum. Takımın ekonomisini küçültmek için almamız gereken tavırlardan biri bu. Vazgeçmemiz gerektiğini düşünmüyorum."

KADRO DIŞI KALANLAR

"2.5 milyon euro alan birinin sözleşme yapmışsınız ve faydası yok, katkı veremiyor. Yerine 500 bin euroluk topçu alıyorsunuz. Yüklediğiniz yük 500 bindir. 500'lük topçu katkı veriyorsa 2.5'u görmezsiniz. Çalışmayan arabayı ha garaja ha sokağa çekmişsiniz. İkisine de faydası yok. Bizim oraya koyduğumuz çocuklar, ben eli cimriyimdir, hassasımdır, yapılması gerektiği için yapmışımdır."

SUÇLARI YOK Kİ AFFEDEYİM

"Suçları yok ki affedeyim. Hakikaten futbolcu, futbolculuğu dışında zararlar verir. Siz de böyle karar alırsınız. Böyle durumları yok. Hocamız ben faydalanamıyorum, yol alamıyorum diyerek dışarıda bıraktığı isimler. Hocamın kafa yapısına aykırı hareket etmeyi kendime yediremem. Öyle bakmak lazım olaya."

SERGEN'İ YİNE ALIRDIM

"Sergen'i yine de alırdım. Şöyle bir şey kabul etmiyorum, yönetici olarak taraftar baskısıyla hoca alan biri değilim. Sergen'i takdir ediyorduk. Özümüzden gelmek gibi bir vizyon çizdik. Hoca buna uygun biridir. Getirmemizin sebebi budur."

ABDULLAH HOCAYA KIZGIN OLAMAM

"Abdullah Hoca'ya kızgın olmak söz konusu değil, kırgın olmak haddime değil. Hocamız o an gerçekten üst üste yenilgiler, mağlubiyetler yordu. O da çok bunaldı. Kendisiyle yapmış olduğum konuşmada tavrı, tarzından daha fazla katkı veremeyebilir çekincesi vardı. Hocamız Beşiktaş formasını giymiş, eşofmanını çekmiş, emek vermiş. Kötü bir şey söyleyemem"

AVUKATLAR DEVREYE GİRİYOR

"Biriyle aranızda sorun varsa hemen avukatlar görüşsün derler. Kaçarız. Göz göze konuşmaktan çekiniriz. Ağabeyimle, müdürümle konuş gibi bir durum oldu. Hocamız da şimdi değerli bir camianın başına gitti. Türk futboluna orada da katkı verecektir."

KOVID TESTİ YAPILACAK

"Bugün tekrar test yapılmasını istedim. Vida, kovid testi nedeniyle İsveç'e gitmedi. UEFA'nın istediği bir testti, sıkıntı çıktı, ayrıldı. Neredeyse bizim defansın tamamı yok oldu."

PANDEMİ VAR, ONA GÖRE DAVRANIN

"Nasıl olacak bu işler. Pandemi gerçekten sıkıntılı. Hem ekonomik, hem idari, hem sportif anlamda. Oyuncular yok, çıkartamıyorsunuz. Bazı takımların maçları bu sebepten iptal edildi. Sonuçta pandemi yok gibi davranmak doğru değil."

HERKES PANDEMİYİ UNUTUYOR

"Yorumcular, taraftarlar unutuyor ama pandemi yaşanıyor. Benim iş yaparkenki en önemsediğim tarafım ilişkidir, el ele dokunmak, samimiyettir. Ben yöneticilerimle pandemi başından beri bunu yapamıyorum. Futbolcularla konuşamıyorum. İş adamıyla görüşeceğiz kampanya için. Kovid kovid kovid! Yok, yasak. Bu bizim icraatlerimizi de aksatmıştır."

KPMG RAPORUNU BEKLİYORUZ

"Bir KPMG raporumuz var. Sonuç itibariyle herkes evinde oturup bekliyor, kovidden korunuyor. Biz de bekliyoruz. Evde kal, doğrusu bu. KPMG'nin personeli, evrak isteyeceği, sorgulayacağı kişinin kovidden dolayı aktif olamıyor. Biraz hoşgörülü davranın. Geri adım atmış değilim. Bana camia tarafından bu görev verildi. 5-8-10 yıllık süreci kapsayan incelemeler yapılıyor. Bunun içinde ben de varım. Sürecin uzamasının arkasında başka neden aramalarına gerek yok. Ben bir söz verdim. Birilerini zor durumda bırakmamak adına da ertelemiyorum. Her gelenin, gidenin hesabına kitabına bakacağı bir süreç istiyorum."

BEŞİKTAŞ BORCUNU ÖDEYEBİLMELİ

"Beşiktaş'ın borcunu ödeyemeyen bir kulüp olmasını istemiyorum. Bana vizyonsuz diyorlar. Benim vizyonum çok güzel. Ben işimi yapıyorum. Bana dağdan bayırdan vizyonsuz diyorlar. Ben doğruları yapıyorum. Biz Beşiktaş'ı ışıklı günlere doğru getiriyoruz. 1 yıl içerisinde çok şey yaptık. Pandemi bunun hızını azalttı. Beşiktaş ant ettiğimiz gibi düzlüğe çıkacaktır. Beşiktaş'ın durumunun çok iyiye gittiğini görecekler. Söz ve taahhüt olarak veriyorum bunu."

GENÇLEŞME

"Gençleşelim diyoruz. Bizim yapmış olduğumuz olay, geçen sene 2.5-3 milyon euro ile faaliyet gösterdi. Biz bunu 1.5'a indirdik. Bu sene 1 milyona çektik. Bütün mesele bütçeyi aşağı çekerek kendi oyuncularınızla başarılı ol, başarı budur. İki Amerikalı bul, 500 bin dolar ver. Böylesi Beşiktaş'a ve Türk sporuna hizmet anlamına gelmez. Beşiktaşımızın gerçek özünden gelen, genç kadrolarından gelen basketçiler, futbolcular, voleybolcularla makul ücretlerle, zaman içerisinde, sürekli başarı yakalama peşindeyim. Basketbolda yaptığımız bunun parçasıdır. İlk başlarda böyle sonuçlar bekliyordum. Son maçta kazandık. Başarılarımız devam edecek. Basket takımı, birkaç yıl içerisinde kulübe yük olmadan faaliyet göstereceğinin sözünü veriyorum. Ama sabır, anlayış gerekiyor. Aynısını alın futbol için düşünün. Futbol takımı için de takımı gençleştirmek ve uygun bütçelerle realize etmek"

PANDEMİ, EKONOMİYİ ÇÖKERTTİ

"Pandemi futbola gelmedi. Dünyanın her tarafında pandemi furyası varıyor, halen daha artıyor. Evde kal diyoruz birbirimize. FIFA ve UEFA, pandemi başlayınca ara verildi. Söylemler hep çok güzeldi. Ekonomik anlamda kulüpleri rahatlacağız, taahhütlerini erteleyeceğiz, mali sıkıntılarını erteleyeceğiz derken birdenbire pandemi döneminde ödeyemediğimiz FIFA'ya topçu gidiyor. Paranın tamamını öde diyor. Bu adam burada oynuyordu, bıraktı gitti. Parasını üst üste 2 dönem alamadı, nisan mayısta. Pandemi döneminde. Fesih ediyor, gidiyor, sen de diyorsun ki parasını öde. Bu olmuyor. Pandeminin getirdiği yükü sadece kulüpler çekiyor. Ne TFF, ne UEFA, ne FIFA, ne futbolcular. Buradan kamuoyuna söylüyorum. TFF'sini de, FIFA'sını da şikayet ediyorum kamuoyuna. Ben seyircisiz oynuyorum, benim sorunumu çözeceksin. Ben 50 milyon TL hasılat topluyorum, bu 50'yi bana ver, 3-4 senede taksitle kes. Bunun bir çözümü var. Hiç hareket yok. TFF, UEFA, FIFA sekreter olmuyor. En ufak fedakarlık yapmayanlar, kulüpleri zora sokanlar var. Bu futbolcularla ilgili bir şey söylemek istemiyorum. Bunu tüm kulüpler yaşıyor. Pandemi döneminde futbolcular da kulüplere hoşgörüyle yaklaşmalı."

BEŞİKTAŞ'I GÜZEL GÜNLER BEKLİYOR

"Beşiktaş'ta sıkıntılı günler geçirdik 1 yılda. Nedeni bankalarla yapılan sözleşmeler. Bu sözleşmenin revize edilmesini istiyorum. Bir noktaya kadar yol alındı. Ben bankalara, Beşiktaş adına şahsım adına ben buradayım, sözümü tutacağım, kefaletlerin arkasında duracağım. Bankalara verdiğim söz neticesinde, borçlar tasfiye olana kadar devam edeceğim görevime. Yönetici arkadaşlarımla ilgili söylenenleri kaale almıyorum. Pandemi döneminde görev yapıyorlar. Ben, bana tüzüğün verdiği süre ve Allah'ın verdiği ömür süresince görevime devam edeceğim. Ta ki Allah'ın verdiği nefes, genel kurulun verdiği yetki devam ettiği sürece. Beni itibarsızlaştırarak buradan gönderemezler. Varsa akıl fikirleri dinler yaparım. Beşiktaşlılar ise hoş olmuyor. İyi Beşiktaşlılar, Beşiktaş'a katkı verir. Bana destek olun, yalnız bırakırsanız dizlerimin üstüne çökerim. Azınlık buna uğraşıyor ama çoğunluk yanımda. Huzurlu olsunlar, rahat olsunlar. Buradayım. Beşiktaş'ı güzel günler bekliyor."

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 10 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki