17 KULÜP İSYAN ETTİ!

Süper Lig’deki 17 kulüp başkanından ortak tavır: Biz bu hakemleri istemiyoruz...
Haberin yayılanma tarihi:12 Şubat 2020, Çarşamba

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) daveti üzerine Riva’da bulunan Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Merkezi’nde gerçekleşen Kulüpler Birliği Vakfı Olağan Toplantısı yaklaşık 3.5 saat sürdü. 

Kulüpler Birliği Vakfı Olağan Toplantısında Süper Lig kulüp başkanları, Futbol Federasyonu’na resti çekti. Riva’daki görüşmenin yüzde 80’inde VAR ve hakemler konuşulurken, tüm başkanların, “Yıllardır maç yöneten. Sistemi çözmüş hakemleri istemiyoruz. Artık genç hakemler düdük çalsın. Hata yapacaklarsa da onlar yapsın. En azından kafamızda soru işareti olmasın” dediği öğrenildi.

Toplantının ilk 2 saatlik bölümünde MHK Başkanı Zekeriya Alp, MHK Başkan Vekili Oğuz Sarvan, MHK Video Yardımcı Hakem (VAR) Koordinatörü Barış Şimşek detaylı bir sunum gerçekleştirdi. Sonrasında toplantı sadece Türkiye Fedarasyonu Başkanı Nihat Özdemir ve 17 kulüp başkanı arasında geçti.

Şimdi ne olacak?

Tüm kulüp başkanlarının, “Yıllardır maç yöneten. Sistemi çözmüş hakemleri istemiyoruz. Artık genç hakemler düdük çalsın. Hata yapacaklarsa da onlar yapsın. En azından kafamızda soru işareti olmasın” dediği öğrenildi. TFF Başkanı Özdemir’in tansiyonu düşürmeye çalıştığı öğrenilirken, bu restin ligin kalan bölümünde nasıl karşılık bulacağı ise büyük merak konusu.

Nihat Özdemir: Lig tarihinde böyle sezon yok

Tü rkiye Futbol Federasyonu Başkanı Ni hat Özdemir, toplantının ardından VA R uygulamasının yararına değindi . Özdemir, “Zekeriya Alp, Oğuz Sarvan ve Barış Şimşek sunum ya ptı, uygulamaları anlattı, önerileri dinledi . 13 haftamız kaldı. Görüyoruz ki liglerimizde 7-8 takım şampiyonluğa oynuyor. Lig tarihine bakın, böyle bir sezon yaşanmadı. VA R sisteminin uygul anması, hiçbir ofsayt hatasının olmamasıyla bütün takıml ar şampiyonluğa oynar hale geldi . Bundan herkesin mutlu olma sı gerekiyor” dedi. Irkç ılık konusunda ke sinlikle taviz vermeyeceklerini ve en ağır cezayı ke seceklerini belirten TFF Başkanı , “Lisans uygulamasını konuştuk. İlk yılımız, tabii ki eksiklerimiz ve hatalarımız ol acak. Bunları tartıştık. Sezon sonunda bilançoların neticesinde uygulayacağımız cezaların neler olacağını, bu konudan ödün vermeyeceğimizi, bütün kulüplere eşit olduğumuzu, bugüne kadar nasıl davrandıysak bundan sonra da böyle olacağını ifade ettik” açıklamasını yaptı.

Ahmet Ağaoğlu ile Adil Gevrek arasında gerilim

Kulüpler Birliği toplantısında, Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu ile Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek arasında gerilim yaşandığı belirtildi. Bu ikilinin, Guilherme transferi nedeniyle tartıştığı öğrenildi. Kısa süreli gerilimi diğer başkanlar önledi. Görüşmenin ardından konuşan Malatyaspor Başkanı Gevrek, “Transfer 40 bin Euro değil, 500 bin Euro’ya gerçekleşti. Araya hatrı sayılır insanlar girince müsaade ettik. Etik olmadığını yüzlerine de söyledim. 40 bin Euro’ya bu işin bitmeyeceğini Türkiye gördü. Herkes de bilsin” dedi.

Fanatik

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 2 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki