AHMET NUR ÇEBİ 'YANDAN DOLANMAK YOK!'

Ahmet Nur Çebi, Ankaragücü maçında yaşanan olayların ardından açıklama yaptı...
Haberin yayılanma tarihi:06 Eylül 2022, Salı

“ÖMER ERDOĞAN OYUNCUYU HEDEF GÖSTERİYOR”

”Ankaragücü hocasının, kendisi gibi bir sporcu olan kardeşini (Oğuzhan) hedef göstermesi yakışıksız bir durumdur. Profesyonelce sahaya çıkan, oyuncusunu oynatmakla görevli olan hoca, Beşiktaşlı bir futbolcunun söylemlerini ortaya atıyor. Oyuncuyu hedef gösteriyor. Hocaların aklını başına alması lazım. Bu çocuklar yarın onların da öğrencisi olabilir.”

“JOSEF’E KART DÜZMECE”

”Maçı idare eden hakem, VAR’ın da baskısıyla kırmızı kart gösterdi. Bu komik ve düzmece bir olaydır. Seyirci, hoca ve hakemlerin kusurlarından camiaları sorumlu tutmayız. Camialara saygısızlık yapmayız. Gereken tepkileri de her zaman göstereceğiz. Üzüldüğüm taraflar şu; maalesef kanunlarımızın yetersizliği söz konusu. Sahaya girip herkesi huzursuz eden bir genç arkadaş, ertesi gün mahkemenin kararıyla serbest bırakıldı. Ankaragücü camiasından kendisini bilmezler fotoğraflıyor. Suç işlemiş bir adamın önüne geçip poz veriyor. Kimse haddini bilmiyor. Ankaragücü başkanına nazik davranışı ve özür dilemesinden ötürü takdir ediyorum.”

”ZARAR VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

”TFF Başkanı müracaat etmediğimizi söylemiş. Önce PFDK’ya sevk edilmesi gerekiyor. Sonra da savunmayı vermemiz gerekiyor. Durum bundan ibarettir. Artık herkesin futbol terörüne hizmet etmemeyi kendileri için bir amaç edinmeleri gerekiyor. Aksi halde tribünlerdeki şaklabanlığı seyrederek Türk futboluna zarar vermeye devam edeceğiz arkadaşlar.”

“JOSEF DE SOUZA İLE GİDECEĞİZ”

”Kulüpler Birliği Başkanlığı’nı yürüten başkanımız var. Riva’da beraber olacağız. TFF Başkanı ve yönetimi de olacak. Bir yemek yiyerek kamuoyuna mesaj vereceğiz. Takım kaptanımız Josef ile birlikte katılacağız. Arkadaşını korumak için kırmızı kart gören bir futbolcu ile birlikte gideceğiz. Bakalım Josef’in gözlerine bakınca ne karar alacaklar? Kamuoyu vicdanını düşünerek doğru bir karar alacaklar. Josef kaptan olduğu için orada olacak. Mağdur ile mağdur edenler yan yana gelecekler. Umarım mağduru koruyan baba sıfatına bürünürler. Akşam olmadan, hava kararmadan…”

”YANDAN DOLANMAK YOK”

“Erden Timur’un Bağırmak kolay, TFF’ye baskın ziyaret yapmıyoruz’ sözlerini üzerinize alındınız mı?” sorusunu yanıtlayan Ahmet Nur Çebi “Erden Bey de iyi bir çocuktur. 10 kişi ile 2-1 maçı alınca konuşmak başka türlü, kaybedince başka türlü oluyor. Genç arkadaş. Lafların nereye gideceğini öğrenecektir. Bana öyle bir söz söyleyeceğini sanmıyorum. O zaman direkt söylesin, direkt cevap vereyim. Yandan dolanmak yok. Sanmıyorum. Üstüme de alınmıyorum. Ben efendi gibi sorunları TFF’de çözen biriyim. Mikrofonlarımda bağırıp çağırmıyorum. Buradan mesajı kim alıyorsa alsın” açıklamasını yaptı.

“ANKARA’DA HER ŞEY PLANLIYDI”

”Futbolun amatör tarafında seyircinin de amatörce, duygusalca izlediği bir ortamdan uzaklaşıyoruz. Fanatizmin artmaya başladığı, taraftarların bilerek ya da bilmeyerek kulüplerine zarar verdiklerini görüyoruz. Esefle seyrediyoruz. Ankaragücü seyircisinin küfürle başladığı, ara vermeden devam eden bir tutumu var. Sahaya planlandığını düşündüğüm, oyunu germe stratejisiyle devam eden bir sonuç olduğunu düşünüyorum. Küfür ve oyuncuların davranışları, gelecek olan fırtınayı gösteriyordu. Her şey planlı ve programlıydı. Küfürler de planlıydı. Sahadaki oyuncuların Beşiktaşlı oyuncuları tahriki de planlıydı. Sonuç güzel olmadı.”

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 4 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki