BAŞKAN ÇEBİ "ŞAMPİYONLUĞU KAZANACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM"

Ahmet Nur Çebi ‘TFF de kabul etti' dedi ve açıkladı: Buradan müjdeliyorum...
Haberin yayılanma tarihi:30 Aralık 2021, Perşembe

'SORUNLAR BİTECEK!'

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, hakem hatalarından duydukları rahatsızlık sebebiyle TFF'ye gitti ve başkan Nihat Özdemir'le görüştü. Ahmet Nur Çebi toplantı sonrası yaptığı açıklamada “Türk futbolundaki hakemlik sorunu şu andaki yürütülen çalışmalarla bitecek. Bunu buradan müjdeliyorum” dedi. Toplantı hakkında detay da veren Başkan Çebi, “TFF hakemlerle ilgili söylediklerimize pozitif bakıyor. Daha dikkatli ve titiz bakmaları gerektiğini kendileri de kabul ediyorlar” ifadelerini kullandı. Çebi, TFF Başkanı Nihat Özdemir'le yaptığı görüşme sonrası konuştu. TFF'nin hakem hatalarıyla ilgili serzenişlerine pozitif baktığını söyledi ve 'Daha dikkatli ve titiz bakmaları gerektiğini kendileri de kabul ediyorlar' dedi. Öte yandan Ahmet Nur Çebi "Türk futbolundaki hakemlik sorunu şu andaki yürütülen çalışmalarla bitecek. Bunu buradan müjdeliyorum" ifadelerini kullandı.

"ANNEMİN RAHATSIZLIĞINDAN DOLAYI BİR ÖNCEKİ TOPLANTIYA YETİŞEMEDİM"

TFF'ye gelme nedeniyle ilgili konuşan Ahmet Nur Çebi "Ben, daha önce de hakem hatalarından canı yanan Beşiktaş Kulübü adına başkan olarak geldim. Buraya gelir, hakem kararlarının yanlış olduğunu gereken cezaların verilmesi gerektiğini anlatırım. Bunu bugüne kadar yapmaya gayret ettim. Bugün ben gelmeden yapılan bir toplantı vardı. Ali Koç, Ahmet Ağaoğlu, Süleyman Hurma ve Ecmel Bey katılmışlar. Ben buna yetişemedim annemin rahatsızlığı dolayısıyla." dedi.

AHMET NUR ÇEBİ: BUNU BURADAN MÜJDELİYORUM...

Hakem sorununun gelecek sezon olmayacağını söyleyen Ahmet Nur Çebi "Ben camianın istediği tepkileri vermenin ölçüsünü ayarlamak zorundayım. Bunları yaparken, yapmıyormuşum gibi bir algı yaratılmasını doğru bulmuyorum. Diğer kulüpler de kendilerinin canlarının yandığını söylüyorlar. Hakem müessesesinin bu sezon kötü yürüdüğünü gördük. Türk hakemliğinin daha sağlıklı çalışabilmesi için komisyon çalışıyor. Sezon sonunu geçtikten hemen sonra Türk futbolundaki hakemlik sorunu şu andaki yürütülen çalışmalarla bitecek, hissediyorum. Bunu da buradan müjdeliyorum." ifadelerini kullandı.

ÇEBİ'DEN HAKEM ÖNERİSİ

VAR hakemlerinin ayrı olması gerektiğini tekrar vurgulayan Ahmet Nur Çebi "VAR hakemleriyle saha hakemlerinin birbirinden ayrılması gerektiğini, bir maça VAR, bir maça saha hakemi olarak verilmesinin sağlıksız olduğunu söylüyorum. Ceza sistemi, mükafat verilmesi gibi kendisini toplaması için devreye girmelidir. Beşiktaş'a zarar veren herkesle ilgili ceza verilmesini talep ettim. Bakacaklarını, hakemlerin nasıl değerlendirme yaptığını izleyeceklerini söylediler. Hakemlerle ilgili eli masaya vurmadan bu işlerin nasıl çözüleceğini anlatmaya çalıştığımız bir süreç yaşadık." dedi.

"TFF DE KABUL EDİYOR"

Toplantının detayı hakkında bilgi vermeyeceğini söyleyen Ahmet Nur Çebi "İçeride konuşulanları benim söylemem doğru değil ama bakışlarının pozitif olduğunu söyleyebilirim. Bir önceki maçla ilgili daha dikkatli ve titiz bakmaları gerektiğini kendileri de kabul ediyorlar. Toplantı sadece hakemlerle alakalıydı. Ben buraya her seferinde, defalarca geliyorum. Benim bu sorunu çözeceğim yer burası, televizyonda bağırarak popülist hareketler yapmanın, insanları rencide etmenin Beşiktaşlı olarak doğru olmadığını düşünüyorum." şeklinde konuştu.

"HERKESE GARİP GELİYOR AMA ŞAMPİYONLUĞU KAZANACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM"

Şampiyonluğa inandığını söyleyen Ahmet Nur Çebi "Futbol bu, önümüzdeki 60 puanın nasıl dağılacağını zaman gösterecek. Ben taraftarımızla, camiamızla, teknik heyetimizle ve futbolcularımızla şampiyonluğu kazanacağımızı düşünüyorum. Biliyorum herkese garip geliyor." dedi.

"ÖNDER KARAVELİ'NİN SON DERECE BAŞARILI OLDUĞUNU GÖRÜYORUM"

Teknik direktör sorularını da yanıtlayan Çebi "Ben, şampiyonluk istiyorum. Bunu başaran hocayla daha mutlu ve huzurlu bir çalışma ortamı olacaktır. Hocanın futbolcular üzerindeki etkisi, onlarla yarattığı aile ortamı benim için başka bir kriter olacaktır. Hocanın son derece başarılı olduğunu görüyorum. Umarım böyle de devam eder. Önümüzdeki yıllarda kur durumlarına bakarak belki de çok başka bir yol izleyeceğiz. Hocamızın altyapımızla birlikte ilişki kurarak oradan gelecek genç oyuncularla ilerleyebileceğini hissettirmesi benim için çok önemli. İleride kurmayı düşündüğümüz yeni yapılanmada hocanın başarılı olacağını düşünüyorum." diyerek sözlerini noktaladı.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 7 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki