'BENDE HATA YAPTIYSAM BEDELİNİ ÖDERİM!'

BJK Derneği Başkanı Ahmet Nur Çebi, Kartal Yiğit ve Neslihan Ablay'ın sorularını yanıtladı...
Haberin yayılanma tarihi:22 Temmuz 2020, Çarşamba

İŞTE O AÇIKLAMALAR;

Transferde; ayağını yorgana göre uzatmak gerek diyen Ahmet Nur Çebi, "Aldığınız futbolcunun piyasa değerine bir bakmak lazım. Eğer 2 milyon Euro alıyor, sen de 5 milyon Euro vereceksen getirme... Taraftar Anderson Talisca'dan, Pepe'den keyif alıyor. Ancak paranız yok, üzerine de bu oyuncuları bankadan borçla alıyorsanız sonrasında işler karışıyor. 10 liran varsa 10 lira harcarsın. Bu ekonomik durumda; şaşalı isimler bana mantıklı gelmiyor. Kulübe durmadan icra avukatları geliyor ve bu durum bana ağır geliyor. Örneğin; Pepe, nasıl geldi, nasıl gitti? Parası ödenmediği için gitti.''

Cebinde; 10 lira var... Bunlar; 100 liralık oyuncu getirdi. Derenin suyu bitti. Bankalardan 3-5 sene sonranın gelirlerine temlik koydurarak ricada bulunuyorduk şimdi 8 sene sonrası için...

''Yönetimde bulunduğum 3-4 sene kadar transferlerde fikrim alınıyordu.  Sonrasında; gizli yaptı. Bu tercih meselesidir. Bana söylemesi lazımdı demiyorum ama keşke bu işi bilenlerle yapsaydı. Öyle insanlar transfer komitesinde yer alıp öyle futbolcular getirdi ki; kulübün kasasında ne kadar para olup olmadığınından bile haberleri yoktu. Kulübe bile uğramadılar" ifadelerini kullandı.

Beşiktaş, mahkemelerde sürünmesin diye diye bu duruma geldiklerini ifade eden Başkan Çebi, "Fikret Orman'ı; Futbol AŞ'de ibra etmedik. İzah ettim ama anlamak istemedi. 5 milyon Euro kar eden takım 305 milyon zarar etmişse bu konunun irdelenmesi lazım.

HESAP VERİLECEK

7 sene önce göreve geldik. Yıldırım Demirören ve ekibi; hakkımzda hiçbir şey konuşmadı. Bunlar her yerde konuşuyor. Madem çok istiyordunuz neden bırakıp gittiniz. İbra ile ilgili kulis yapmaya da gerek yok. Çık yanlışlarını, doğrularını söyle... Millet oylasın...  İdare edelim diye diye bu hale geldik. Yanlış bir şey yapılıyorsa çıkıp hesap verilecek. Yeni gelen eskiyi incelesin. Benden sonraki kişi benim dönemimi incelesin. Beşiktaş'ı mahkemelerde süründürmeyelim diye diye ne duruma geldik. Kişiler bunlar. Herkes hesabını verecek" diye konuştu.

Geçmişi sürekli konuşacağını belirten Ahmet Nur Çebi, "Sürekli geçmişi konuşacağım. Ben, yaparım; giderim diye bir şey yok. Türk futbolunun kaybolmasına engel olmamız lazım. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş; bunlar 100 yıllık ulu çınarlar...'' 

''Ben kulübün içinde bulunduğu durumu anlatıyorum. Bu mazeret değil. Kötü niyet de aramıyorum. Bunları anlatıyorum diye camiaya gönül koyacaktır ama daha sonra bana hak verecekler. Ben, ateşten gömlek giymedim, ateşin içine atladım. Yönetimde bulunduğum dönemde her şeyi billdiğim söyleniyor. Yok öyle bir şey. Her şeyi başkan bilir. Son seçimde; inanın 1,5 sene zor dayandım. Dönemin transfer komitesi başkanının kim olduğu ve icraatleri ortada. 3-4 sene öncesine kadar bana transferleri soruyordu. Ardından transferler gizli yapılır kimseyle paylaşılmaz demişti. O zaman Çebi de görevde vardı diyemezler. Benim transferlerim belli. Demba Ba'da bulundum. Atınç ve Cenk'in satışında bulundum" ifadelerini kullandı.

HATA YAPTIYSAM BEDELİNİ ÖDERİM

Şeffaflık ilkesini benimsediklerini belirten Siyah-Beyazlıların 1 numarası, "Mazeret uydurmuyorum. Camiamın her şeyi şeffaf bir şekilde bilmesini istiyorum. Geçmişi denetleyeceğiz, denetliyoruz da... Covid nedeniyle tesisleri kapattık. Bu yüzden 2-3 aylık bir gecikme var. Tahminim iyi bir rapor çıkacağı yönünde.Neden geçmişi kurcalıyorsun deniyor. Serdal Adalı aday oldu. 7 seneyi denetleyeceğim dedi. Ben, denetlettirmem mi diyeceğim. 7 senenin içindeyim ben. Kendim için de çok istiyorum. 

Yönetimde bulunduğum süre içerisinde kasıtlı hiçbir şey yapmadım. Hatam da varsa; maddi olarak da bana düşen neyse çıkarır cebimden veririm. Denetleme biter bitmez; hukuk bürosuna gidecek. Eğer bu suç kasıtlı yapılmış derse; raporu verecek. Biz de dava açacağız" diye konuştu.

Asist Analiz

 

 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 6 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki