BEŞİKTAŞ AVCI'YA (MECBUREN!) SERVET ÖDEDİ!

TFF Tahkim Kurulu'nun 27 Mayıs'ta Beşiktaş'ın eski teknik direktörü Abdullah Avcı'ya 17 Milyon 130 Bin Lira fesih tazminatı ödemesinin ardından davayı Bölge Adliye Mahkemesi'ne taşıyan Beşiktaş, KAP'a yaptığı bildirimle ödeme yapıldığını ve hukuki sürecin devam ettiğini duyurdu...
Haberin yayılanma tarihi:10 Ağustos 2021, Salı

'HUKUKİ SÜREÇ DEVAM EDİYOR'

Beşiktaş'ın KAP'a yaptığı bildirimde "15 Nisan 2021 tarihli KAP açıklamasında belirttiğimiz üzere, Futbol A Takımımız eski Teknik Direktörü Sn. Abdullah Mucip Avcı tarafından açılan feshin haksızlılığının tespiti ve mahrum kaldığı fesih tazminatı ile yargılama giderinin Şirketimizden tahsili konusunda, Uyuşmazlık Çözüm Kurulu tarafından; yapılan feshin haksızlılığının tespitine, dava kabulu ile 17.340.000 TL fesih tazminatının fesih tarihi olan 29.01.2020 tarihinden itibaren fiili ödeme tarihine kadar işleyecek yasal faiziyle birlikte davalıdan (Şirketimiz) alınarak davacıya verilmesine ve 520.200 TL yargılama giderinin davalıdan alınarak davacıya verilmesine Tahkim Kurulu'na müracaat yolu açık olmak üzere karar verilmişti.

ANA PARA + FAİZ

TFF tahkim kurulu kararını da dikkate alarak, karşılığı UEFA tarafından Şirketimiz adına gönderilen Şampiyonlar ligi katılım bedelinden alınmak üzere, söz konusu dosyaya yasal faizleri ile birlikte toplam 20.012.192 TL ödeme yapmış olup, anılan karar ve yapılmış olan ödeme ile ilgili hukuki süreç devam etmektedir." ifadeleri kullanıldı. Beşiktaş, 10 Haziran 2019'da 3 yıllık sözleşme imzalattığı teknik direktör Abdullah Avcı ile 24 Ocak 2020 tarihinde yollarını ayırdı. Yıllık garanti ücreti 12 Milyon lira olan Avcı'nın kontratı, Siyah-Beyazlılar tarafından herhangi bir anlaşma yapılmadan tek taraflı olarak feshedilmişti.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 5 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki