'BEŞİKTAŞ EV SAHİBİ OLMANIN AVANTAJINI KULLANACAKTIR!'

Kara Kartal'ın, efsane golcüsü Ali GÜLTİKEN, zorlu Trabzonspor maçını değerlendirdi...
Haberin yayılanma tarihi:14 Ekim 2022, Cuma

'İKİ TAKIMINDA SANCILI OLDUĞUNU GÖRÜYORUZ''

"Fenerbahçe maçında görüntü biraz daha netti. Taktiksel seçimler oyunu etkilemiş olsa da maç önündeki takımların durumları biraz daha netti. Fenerbahçe'nin geliş şekline baktığımızda çok formda ve etkili bir şekilde geliyordu, Beşiktaş biraz daha sıkıntılı olsa da derbiye ev sahibi olarak daha hakim olabileceğini düşünüyorduk. Maçta belki çok istenilen tempo olmadı ama final bölümünde yine Beşiktaş'ın oyuna ağırlığını koyduğunu, ev sahibi avantajını kullandığını gördük. Bugün için baktığımızda hem Beşiktaş, hem de Trabzonspor kendi içlerinde bazı sancılarla geliyorlar. Kadro itibariyle baktığımızda Beşiktaş'ın çok yetenekli oyuncuları, oturmuş bir kadrosu var.

''BEŞİKTAŞ'IN KADROSU YETERLİ''

Belli mevkilerde oyuncu performanslarında düşüklük olsa da, Dele Alli, Redmond gibi oyunculardan tam istediğini alamamış olsa da natif olarak baktığımızda elinde yeterli oyuncusu var. Dele Alli'yi oynatmaz da Gedson'u oynatır. Josef var, Salih'in geleceğini düşünüyoruz. Redmond'u kanatta, Ghezzal'i on numarada oynatabilir.Kanatlarda Muleka, diğer tarafta N'Koudou'yu oynatabilir. Aslında Beşiktaş'ın kendi içinde natifleri var.

''WELİNTON STOPERE''

Bu maç için stoperde biraz eksikleri var. Necip natifini de söylüyoruz ama büyük ihtimalle Welinton'un oynayacağını düşünüyorum. 4 maçta 1 galibiyet gibi bir tablosu da olduğu için bu maçta puan kaybetmeden yoluna devam etmek gibi bir mecburiyeti var. Teknik adam açısından baktığımız zaman da böyle bir durum var. Bu tür maçlar bir de oyun temposu itibariyle eleştiriliyor ama ben bu maçta ev sahibi olmanın avantajını biraz daha kullanmak isteyeceğini düşünüyorum.

'TRABZON TOPA SAHİP OLMAK İSTİYOR''

Fenerbahçe maçındaki eleştirilerden etkilenip bu maçta daha tempolu, daha rakibin üzerine çıkarak oynama düşüncesi olabilir. Fakat burada da bir dikkate ihtiyaç var çünkü Trabzonspor ligin en çok topa sahip olarak oynayan takımlarından bir tanesi. Baktığımız zaman belki kendi evinde bu hafta o da zorlandı, kazanamadı ama onun da elinde bir sürü kontrayı iyi oynayabilecek, set oyununu iyi oynayabilecek, Fenerbahçe'nin Beşiktaş'a yaptığı gibi oyunu geriye doğru set olarak oynayıp pas trafiğini elinde tutabilecek, oyun temposunu düşürebilecek bir kadrosu var. Burada Trabzonspor açısından da eleştiriler yüksek ama onlar açısından da kaybedilmeyecek bir maç onlara da çok negatif yazmayacaktır. Burada oyunu nasıl kurup nasıl oynayacakları, temponun ne şekle gideceği daha büyük soru işareti. Fenerbahçe maçında bu kadar bakmıyordum, "bir şekilde tempo olur" düşüncesi vardı. Bu maçta bunu biraz daha göreceğiz."

Sabah

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 2 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki