BEŞİKTAŞ ÜMRANİYE'Yİ KAPTIRDI!

Beşiktaş'a, Ümraniye'de komşu geliyor...
Haberin yayılanma tarihi:15 Aralık 2020, Salı

Siyah Beyazlı kulübün kullandığı Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'nin yanına, Ümraniye Belediyesi de bir spor tesisi yapacak.

Belediye, Nevzat Demir Tesisleri'nin bitişiğindeki araziye Atlıspor ve Okçuluk Kulübü Tesisleri kuracak.Beşiktaş'ın kullandığı Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'nin yanına, Ümraniye Belediyesi'nin bir spor tesisi yapacağı, belediyenin Nevzat Demir Tesisleri'nin bitişiğindeki araziye Atlıspor ve Okçuluk Kulübü Tesisleri kurulacağı ve söz konusu tesis için Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan gerekli izinlerin alındığı belirtildi. Ayrıca bu araziyi Beşiktaş Kulübü de talep ediyordu.

Gerekli İzinler Alındı

Belediye, söz konusu tesis için Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan gerekli izinleri aldı. Proje inşaat çalışması aşamasına geldi. Belediye tesisleri halkın kullanımına da açmayı planlıyor.  Ümraniye Belediyesi Geleneksel Okçuluk Kulübü de bu tesislere taşınacak.

Beşiktaş İstedi Belediye Aldı

Atlıspor ve Okçuluk Kulübü Tesisi, Beşiktaş'ın üçüncü idman sahasının bittiği noktanın alt tarafındaki araziye yapılacak. Ümraniye Belediyesi'nin Atlıspor ve Okçuluk Kulübü Tesisleri yapacağı arazi B2 statüsünde bulunuyordu. Yine tesislerin yan tarafında üçüncü köprüye bağlantı yolu çerçevesinde bir kavşak da yapılacak. Bu araziyi Beşiktaş Kulübü de talep ediyordu. Siyah Beyazlılar, idman tesislerini genişleterek, tüm altyapısını taşımayı amaçlıyordu.

Bakanlıktan 49 Yıllığına Kiralandı

Beşiktaş Kulübü'nün kullandığı 149 dönümlük arazi ise Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan 49 yıllığına kiralanmıştı. Bu tesisin yapım maliyetini kulübün kongre üyelerinden Nevzat Demir üstlendiği için onun adı verildi. Tesis 2002 Yılında Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in de katıldığı törenle açılmıştı. Toplam 55.600 metrekarelik alanda profesyonel futbol A takımının kamp binası, altyapı kamp binası, medya merkezi ve 4 tane çim idman sahası bulunuyor.

Ajansspor

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 3 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki