BEŞİKTAŞ'A UEFA'DAN MEN CEZASI GELİR Mİ?

Siyah-Beyazlılardan UEFA'ya Savunma!
Haberin yayılanma tarihi:09 Nisan 2022, Cumartesi

Borç Düşürme Taahhüdünü Yerine Getiremeyen Beşiktaş Yönetimi Hafta İçinde Nyon'a Gitti

Siyah-Beyazlı kulüp, olası bir men kararına karşı UEFA'ya kendisini savundu. Başkan Ahmet Nur Çebi ve yönetici Kemal Erdoğan'ın yanı sıra kulübün CEO'su Seçil Aygül de UEFA ziyaretinde bulundu. Nihat Özdemir'in istifası sonrası Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) başkanlığını vekaleten üstlenen UEFA Yönetim Kurulu üyesi Servet Yardımcı da siyah beyazlılar birlikte UEFA'daki görüşmelerde bulundu.

Beşiktaş'tan Açıklama

Siyah-Beyazlı kulüpten ziyaretle ilgili şu açıklama yapıldı: "Başkanımız Ahmet Nur Çebi, UEFA Başkanı Aleksander Čeferin ile UEFA yetkililerini, UEFA’nın İsviçre’nin Nyon kentindeki merkezinde ziyaret etti.Ziyarette, TFF, UEFA ve Kamu Kurumları İle İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Kemal Erdoğan ile Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği ve Şirketler Grubu Genel Müdürümüz Seçil Aygül de yer aldılar."

Beşiktaş UEFA'ya Ne Söz Vermişti?

Beşiktaş'ın UEFA ziyaretine dair kulüpten bir açıklama yapılmadı. Ajansspor'un haberine göre Beşiktaş, finansal duruma dair daha önce verilen taahhütlerin yerine gelmemesi nedeniyle UEFA'ya gitti. Çebi yönetimi göreve geldiğinde UEFA'nın yaptığı yıllık denetimlerde borçları düşürme planı sundu.

Borçları Düşürme Sözü Tutmadı

Ancak ortaya konulan hedeflere ulaşılamadı ve Beşiktaş'ın borcu 4 Milyar 600 Milyon liraya çıktı. Çebi yönetimi, kulübü 3 Milyar seviyesinde borçla devralmıştı. Ancak yönetim kulübü devraldığında yaptığı mali değerlendirmede geçmişten kaynaklanan borçların faiz yükü nedeniyle yeni bir borçlanma yapılması dahi 2021 sonu itibarıyla sonunda borçların 4 milyara çıkabileceğini duyurmuştu.

Men Cezası Söz Konusu Değil

Beşiktaş yönetimi UEFA'da borçlara dair yaptığı savunmada pandemi koşullarının maç günü hasılatları üzerindeki olumsuz etkisi ve döviz kurundaki çok büyük sıçramayı dile getirdi. Geçmiş dönemden devam eden ve ayrılmak istemeyen yüksek kontratların da borcu üzerinde olumsuz etki yarattığı vurgulandı. Siyah beyazlıların yaptığı savunmanın genel olarak etkili olduğu ve Avrupa'dan men gibi ağır bir cezanın gelmesinin söz konusu olmadığı öğrenildi.

Milliyet

Etiketler: UEFA   FİFA   BEŞİKTAŞ   www.duydukmu.com  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 9 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki