Beşiktaş’ın N’Koudou Davası Diğer Kulüplere Emsal Olabilir!

Beşiktaş’ın N’Koudou Davasının Ayrıntıları Ortaya Çıktı.
Haberin yayılanma tarihi:13 Mayıs 2021, Perşembe

FIFA Uyuşmazlık Çözüm Kurulu, Pandemide oynanmayan 3 ay için % 15 indirimi kabul etti. N’Koudou’nun durumu, bu konuda sorun yaşayan diğer kulüplere de emsal olabilir.

2019-20 sezonunda liglerin Koronavirüs nedeniyle üç ay tatil edilmesi, kulüplerin de mücbir sebepten dolayı oyuncuların maaşlarında indirim yapması, dava konusu olmuştu. Ancak Beşiktaş ile N’Koudou arasındaki ihtilaflı sürecin ilk etabında kulüplere emsal olabilecek bir karar çıktı.

İNDİRİM GELDİ

FIFA Uyuşmazlık Çözüm Kurulu, “futbol oynanmayan” 2020 mart-nisan ve mayıs ayları maaşlarının yüzde 15 düşürülmesini orantılı ve makul olarak kabul etti. Kurulun gerekçeli kararında, tüm futbol faaliyetlerinin durduğu ve kulüp gelirlerinin bundan etkilendiği vurgulandı. Beşiktaş, futbolcunun üç aylık ödemesi olan 450 Bin Euro yerine 202 Bin 500 Euro ödemiş, 247 Bin 500 Euroyu da, maaşının toplamından yapılacak yüzde 15’lik indirim olarak göstermişti. Bunun üzerine N’Koudou cephesi FIFA’ya başvurmuş ve kalan 202 Bin 500 Euronun ödenmesini talep etmişti.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 1 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki