BEŞİKTAŞ'TAN TFF'YE BÜYÜK TEPKİ!

Siyah Beyazlı kulüp, Futbol federasyonun verdiği cezalara tepki göstererek resmi sitesinden açıklama yaptı...
Haberin yayılanma tarihi:03 Eylül 2023, Pazar

İŞTE O AÇIKLAMA;

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Disiplin Kurulu, 24 Ağustos ve 31 Ağustos’ta kamuoyuna duyurduğu kararlarla Kulübümüze, Başkanımız Ahmet Nur Çebi’ye ve yönetim kurulu üyelerimize toplamda 2 Milyon Lirayı aşan para cezaları uygulamıştır.

Öncelikli görevi kulüplerin gelirlerini artırmak olan Türkiye Futbol Federasyonu, hataları dile getirmemizi, çözüm önerilerimizi ve kamuoyunu aydınlatma girişimlerimizi haksız ve fahiş para cezalarıyla engelleme amacı gütmektedir.

Süper Lig’de Galibiyet Primi Yaklaşık 2 Milyon 500 Bin Liradır

Galibiyet primine geçtiğimiz sezonlara nazaran çok cüzi miktarda artış yapan Türkiye Futbol Federasyonu, cezalara ise yüzde 800’e varan oranda yaptığı artışı kamuoyuna izah edemez.

Önceden hakaret unsuru bulunan açıklamalara verilen cezanın meblağı fahiş şekilde artırılırken; ceza verilme gerekçesi olarak müsabaka yöneticileriyle ilgili hiçbir açıklama yapılamaz hükmü ilave edilmesi; vicdana, adalete ve insan haklarına yüzde yüz zıt bir uygulamadır.

Bu tutum, müsabaka yöneticilerini hata yapmamaları hususunda dikkatli olmaktan uzaklaştıracağı gibi kasıtlı yanlış uygulamalar için de cesaretlendirecektir.

Bu uygulamadan vazgeçmemek, Türk futbolunun marka değerini aşağı çekmeye devam etmek anlamına gelecektir.

Pendikspor maçında uğradığımız haksızlık; başta Merkez Hakem Kurulu Başkanı Ahmet İbanoğlu olmak üzere her renkten futbolsever tarafından kabul edilmiştir. Ne gariptir ki haklı olduğumuz bir konuda yaptığımız eleştirilerimiz bizzat Merkez Hakem Kurulu Başkanı Ahmet İbanoğlu tarafından kabul edilmiş olmasına rağmen Kulübümüz, Başkanımız Ahmet Nur Çebi ve yönetim kurulu üyelerimiz haksız ve astronomik para cezalarıyla karşılaşmıştır.

Beyaz bir sayfa açtıklarını dile getiren federasyon başkanı ve kurullarının uygulamalarından anlaşılan eleştiriye dahi hakkımız olmadığı ve en ufak eleştirinin şiddetle cezalandırılacağıdır.

Görüyoruz ki Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, cezaları 38. maddenin F fıkrasındaki ilkeler doğrultusunda değil, Türkiye Futbol Federasyonu’nun 24 Ağustos 2023 tarihli açıklamasının son paragrafı doğrultusunda uygulamaktadır.

Acaba talimatlara hakemler her türlü hatayı yaparlar ama herhangi bir yaptırıma maruz bırakılmazlar diye bir kural da mı eklendi?  Puan kaybı yaşamamıza neden olan saha ve VAR hakemleri ile ilgili ne tür bir uygulama yapılacağını merakla bekliyoruz.

Futbol A Takımımız, Pendikspor müsabakasında hakem hatası nedeniyle mağdur olurken, Kulübümüzün hakkını savunan Başkanımız Ahmet Nur Çebi ile yönetim kurulu üyelerimiz para cezalarıyla susturulmak istenirken; Türkiye Futbol Federasyonu, Merkez Hakem Kurulu ve hakemlerin herhangi bir yaptırımla karşılaşmamaları kabul edilemez.

Hakkı yenen, puan kaybeden, maddi kayba uğrayan biz; Camiamızın moralini bozan, hiçbir kaybı olmayan, hataları görmezden gelen siz.

Beşiktaş JK Olarak;

Türkiye Futbol Federasyonu kurullarını, geçtiğimiz sezondan bu yana Kulübümüze karşı sürdürdükleri; tavır, tutum ve uygulamalardan bir an önce vazgeçmeye davet ediyoruz.

Beşiktaş JK

Etiketler: TFF   BEŞİKTAŞ   www.duydukmu.com  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 5 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki