Bitci'nin Metaverse Projesi VRMars'ta Hayat Başlıyor!

WEB3.0 dünyasında yatırım atağı başlatan Bitci Ventures’ın yeni metaverse projesi VRMARS yakın zamanda kullanıma açılıyor. Bu kapsamda, VRMARS’ta oyun oynarken gelir elde edilebilecek yaşam için gerekli olan tokenlar yarın satışa sunuluyor...
Haberin yayılanma tarihi:18 Kasım 2022, Cuma

Geçtiğimiz günlerde eğlence dünyasında gerçek hayat simülasyonu ile kullanıcıların Mars’ta koloni kurarken aktif gelir elde etmelerini sağlayan metaverse projesi VRMARS’a yatırım yapan Bitci Ventures, bu evrende ilk token arzını gerçekleştiriyor.

Platformun, Governance Token’ı ‘VRMars’ta ilk satış yarın (18 Kasım) saat 14:00’te gerçekleşiyor. 160 milyon adet VRM satılacak olan tokenın fiyatı 0,0035 dolar olarak belirlendi.  Bitci Ventures’in yatırım yaptığı üç proje arasında bulunan VRMARS, gerçek hayat simülasyonu ile kullanıcıların Mars’ta koloni kurarken aktif gelir elde etmelerini sağlayan bir Web3.0 eğlence platformu. VRMARS Kızıl Gezegen’de inşa edilen ve Mars yüzeyindeki yaşamın fütüristik bir temsilini içeren ilk Metaverse projesi olarak öne çıkıyor.

VRMARS Oyun Endüstrisini İleriye Taşıyor

Oyun sektörü gelişen teknoloji ve oyun mekanizmaları ile ileriye doğru hızla gelişiyor. Mevcut oyunlar geniş bir kalite yelpazesinde değişiklik gösteriyor. Fakat bazı oyunlar hâlâ eski tip tasarımlar ve mekanizmalarla yerinde sayıyor. Öte yandan, en son teknolojileri kullanan çok başarılı oyunlar da eğlence ve finans dünyasında kendini gösteriyor. Yeni oyun konseptiyle oyun endüstrisini ileriye taşıyan VRMARS, Sanal Gerçeklik (VR) ve Blockchain gibi en son teknolojileri bünyesinde barındıran çok yönlü bir oyun olmasıyla öne çıkıyor. Oyuncuların ekstra bir platforma ihtiyaç duymadan para kazanabilecekleri platform VRMARS ekosistemi, oyuncuların sadece oyunu oynayarak ve eğlenerek para kazanmalarını mümkün kılıyor.

“Mars’a Gitmeden Mars’ı İnşa Edeceğiz”

VRMars CEO'su Metin Kaner, 28 Milyon dolar değere ulaşan VRMars projesi ile dijital oyun kullanıcılarına Mars’a gitmeden Mars’ı inşa ettirmeyi planladıklarını söyledi. Kaner, “Adımızın VRMars olması oyunun sadece VR ile oynanabileceği yanılgısı yaratmasın. Oyun her imkan dahilinde Windows, Mac ve yeterli kapasitesi olan hür türlü bilgisayar, telefondan oynanabilir. Yeniliğe açık herkes hedef kitlemiz” diye konuştu.

2023 yılında 100 bin kişi kullanıcı sayısına ulaşmayı hedeflediklerini söyleyen Kaner, hedeflerini anlattı: “VRMars olarak daha büyük bir topluluk olma yolunda ilerleyeceğiz. 2023’ün ilk çeyreğinde diğer tokenımız WTR’yi aktive ederek, VRMars evrenini kullanıma açacağız. İkinci çeyrekte ise kullanıcıların bu evrende gerçek hayatla birebir tecrübeler yaşayabilecekleri oyun içi elementler açılmış olacak. Bu evrende yaşatacağımız deneyim hep ilerleme kaydetmeye devam edecek.”

VRMARS Oyunu Hakkında

VRMARS, yerleşik Game-Fi öğelerine sahip bir web 3.0 eğlence platformudur. Gerçek hayat simülasyonu ile Mars'ta koloni kurarken oyuncuların aktif gelir elde etmelerini sağlayan VRMARS, Kızıl Gezegen'de inşa edilen ilk metaverse ve Mars yüzeyinde yaşamın fütüristik bir temsili olma özelliğini taşır. Burada kullanıcılar, Marketplace'ten bir FlameThrower NFT satın alarak oyunu oynamaya başlar. FlameThrower’lar oyuncuların WATER Token ($WTR) elde etmek için Mars yüzeyindeki buzu eritme işlevi gören silahlardır. Oyuncular hız, verimlilik ve dayanıklılık gibi silah özelliklerini geliştirmek için $WTR kullanabilirler. Geliştirilmiş silahlar, varsayılan silahlardan daha hızlı $WTR elde edebilir, bu nedenle VRMARS'ta ilerledikçe oyuncunun pasif geliri artmaya devam eder. Ayrıca, bu silahlar oyuncular arasında da takas edilebilirler. Bu özellik FlameThrower’ların bir değer deposu olduğu anlamına da gelir. Oyuncular ayrıca belirli bir seviyeyi geçtikten sonra Phobos ve Deimos gibi dış uzay uydularına seyahat edebiliyorlar, bu uydular daha yüksek kazanç oranları ve metaverse içinde önemli ödüller ile bilinen Gizemli Kutular içeriyor.

Bir sonraki adım, Mars yüzeyindeki oyun içi topraklardır. Bu araziler, bir kez sahip olduğunuzda kendi isteğiniz doğrultusunda inşa etmek ve tasarlamak için ücretsizdir. Kullanıcılar, VRMARS Land'deki web oluşturucuyu kullanarak klanlar, uygulamalar, hizmetler ve oyunlar oluşturabilir. VRMARS Lands tamamen VR (Sanal Gerçeklik) ile uyumludur ve kullanıcılar oyunu VR başlığı ile oynayabilir ve deneyimlerini bir üst seviyeye taşıyabilirler. Ayrıca kullanıcıların arazileri üzerine kurabilecekleri uygulama ve oyunlar ile arazi sahipleri yarışmalar düzenleyebilir ve oyun içi gelirler elde edebilirler. Kısacası VRMARS’ta söz kullanıcınındır. 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 8 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki