'BJK BASKETBOLUN GİZEMLİ SPONSOR ADAYI DOSYASINI AÇIYORUZ!'

Duyduk Mu & Medya Kartalı Genel yayın yönetmeni, Hakan ÖNCÜL yazdı...
Haberin yayılanma tarihi:17 Temmuz 2023, Pazartesi

İnternette (Açık Bilgi) GKN Kargo İle İlgili Araştırma Yaparken Önüme İnanılmaz Haberler Düştü;

Elde, avuçta ne varsa elbette ki sizlerle paylaşacağım. Ancak en önemlisi Metin CİHAN isimli gazetecinin birçok mecrada da haber olan 2021 yılında GKN kargo ile ilgili paylaşımları. En baştan belirtmeliyim ki bu bilgileri yazan, paylaşan kişinin yurt dışında olması, siyasi bakışı vs… beni zerre ilgilendirmiyor. Yukarıda da özellikle belirttiğim gibi bilgiler internette herkese açık. Halen yazıldığı gibi duruyor, kendisini ömrü hayatımda tanımadım ve söz konusu şirketin araştırma yaparken iddialara cevap / yalanlama / açıklama yaptığına rastlamadım. Kısacası beni ilgilendiren BJK ve sponsor adayı ile ilgili İddialar. Araştırmak ve doğruları aktarmak boynumuzun borcu.

İŞTE O HABER VE İNANILMAZ İDDİALAR!

3 ARALIK 2021 ARTI GERÇEK İNTERNET SİTESİ; ‘GKN Kargo'da Kara Para Aklandığını İddia Ediyorum.’

Gazeteci Metin Cihan, Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati'nin GKN Kargoda gizli patron olduğunu ve kara para aklandığı iddiasında bulundu. Resmi Gazete'de yayımlanan kararnameyle Hazine ve Maliye Bakanı olarak atanan Nurettin Nebati hakkında çarpıcı iddialarda bulundu. "Nebati'lerin gizli patron olduğu söylendi" diyerek, şirket üzerinden kara para aklandığını ve para kaynağını merak ettiğini ifade ederek yaptığı araştırmayı sosyal medya hesabından paylaştı.

Cihan, GKN Kargo'nun sosyal medya hesabında paylaştığı tweette ise şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Akyürek'in, dönemin Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati'yi şirketin genel merkezinde ağırladığı tweeti alıntılayarak, "Hayali bir ticaret var. Rakamlar çok uçuk, şirketin twitter ve instagram görsellerine bakarsanız göreceksiniz. Kendi faaliyetlerine dair gerçek görüntü bulmakta zorlanacaksınız. Animasyon videolarla ve yabancı sitelerden alınmış jenerik kargo görselleriyle doldurmuşlar. Bazen logolarını montajlamışlar" ifadelerini kullandı.

İŞTE METİN CİHAN’IN PAYLAŞIMLARI

Yakın geçmişte Fikret ORMAN döneminde Fİ-YAPI şirketi ile stat sponsorluğu anlaşmasını, BJK’nın ne kadar başının ağrıdığını, biraz hafızalarınızı zorladığınızda hatırlayacaksınız. Demem o ki BEŞİKTAŞ gibi çok büyük bir marka ile şirket isminiz yan-yana gelecekse, yalnızca para vermeniz yeterli olmaz. GKN kargo iddialarının iğne ucu kadar gerçeklik payı olması halinde camia olarak ne duruma düşeceğimizi, bu utancı nasıl taşıyacağımızı şöyle bir hayal edin?

Madem Yönetenler İdare Edenler Bu Hassasiyeti Göstermekten İmtina Etti, Dosyayı Açmakta Bize Düştü… 

Akabinde Ve Detayında Bundan Sonrasında 'Çıplak Gerçekler' Konuşssun (!) DUYDUK / DUYMADIK DEMEYİN(!)

(Şimdilik) Hak Edene Saygılarımla
           Hakan ÖNCÜL.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 5 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki