'BU SEVİNÇLER CAMİAYI DİRİ TUTAR!'

Alen MARKARYAN yazdı...
Haberin yayılanma tarihi:12 Ağustos 2022, Cuma

Kayseri Maçında Ghezzal'ın Son Dakika Golüyle Kendinden Geçmeyen Yoktur

Bu geçiş hem 90 dakika boyunca sıkışan heyecanın patlamasından, Hem de büyülü atmosferin mahcubiyet kervanına toslamasına ramak kala sıyırmasından. Böyle gol sevinçleri iyidir, Camiayı diri tutar... Ahmet Dursun'un Kocaeli'ye, Olcay'ın Fener'e attığı goller aynı minvaldeydi...

Örnekleri Çoğaltabiliriz;

Mesela Talisca'nın Benfica'ya attığı son dakika frikiği... Lakin mesele bu değil. Mesele Ghezzal'ın golüne kadar ne gördüğümüz, neyi seyrettiğimiz? En belirgin mevzu boyu itibarıyla da göze çarpan Weghorst. Adam 1.98... Matematik ne der? Sağdan soldan orta yap, vatandaş kafa vursun.

Yok abi tek orta gelmedi. İlk yarı hiç, ikinci yarı da orta gibi orta yapılmadı...

Üstüne bir de bu arkadaş, Tam 100 dakika bıkmadan usanmadan yorulmadan pres yaptı. Ghezzal'ın golüne kendi atmış gibi sevindi.

Çok ekmek yeriz yazın kenara... Salih Uçan, maç içerisinde zaman zaman Alanya'da oynarken "Olmuş bu çocuk" dediğimiz anlara girdi, çıktı.

Belli ki üç yerli kuralından mütevellit kendisine vuran piyangoya karşılıksız kalmayacak... Gedson camianın huyuna, suyuna alıştığı zaman değişik işler yapar.

Yanındakilere bakmadan hissetmesi anlaşması önemli, topu alıp, sahayı harmanlayan adamdan şüphe etmeyin.

Adam eksiltmesi ve bunu her pozisyonda yapabilmesi en büyük avantajı. Yazın bir aferin de ona... Herkes Necip için bir şeyler çemkiriyor... Hep bir negatiflik... Halbuki adam ihtiyaç kredisi veren banka reklamları gibi...

Nerede sakat, boşluk, eksiklik varsa bu çocukla yama yapılıyor... En önemlisi sen ilk 11'imizde yoksun klişesini sorun etmiyor.

Öbeklenmiyor, çöreklenmiyor... Etmeyin... Kasımpaşa'da alev alıp bize patlamaya gelen Muleka, Kasımpaşa'daki ile ne alaka! Yerinde oynamıyor eyvallah. O yerin adamı N'Koudou... Çok süratli... Oyuna girdi rüzgarı yetti.

Yeteneğini, aklıyla birleştirmesi lazım. Bir de sakatlanmaması!!!! Tosun Paşa hazır ve nazır. Lakin kendi sinirine yenik düşünce Kırkpınar güreşçisi gibi kündeye yatması olmadı...

Valerien Ismael'in Cenk oyuna girdikten sonraki canlılığı göz önünde bulundurarak çift forvet, çift dikişli sisteme çalışması lazım.

Saiss'in kallavi oluşu arka taraftaki sistemsel eksikliği kapatmaya yetmiyor. Topkapı minibüsü gibi arkayı dörtledin, dörtledin.

Yok dörtlemedin Masuaku ve Rosier'e yazık edersin... Ha bir de sahanın çimi, Oynayanlar ne der bilmem ama dışarıdan harika gözüküyor...

İnşallah çökme, sararma, kalkma olmaz... Haa tabii bir de adamın dibi... Ghezzal... Adam Jason Statham gibi Süpürücü, yok edici ve sniper....

O geziş, o seziş, o raket gibi ayak... Breh! Breh? Breh!!!

Akşam

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 2 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki