FUTBOL DİSİPLİN TALİMATINDA DEĞİŞİKLİK!

Türkiye Futbol Federasyonu, bugün internet sitesinden yaptığı duyuruyla Futbol Disiplin Talimatında değişiklik yapıldığını bildirdi...
Haberin yayılanma tarihi:03 Mart 2023, Cuma

4 Maça Kadar Men Cezası Alanlar Diğer Resmi Müsabakada Oynayabilecek;

Yapılan değişiklik, bugün federasyonun resmi web sitesinde duyuruldu. Değişikliğe göre artık 3 ve altı sayıda müsabakadan men cezası alan oyuncular, bir başka resmi müsabakada oynayabilecekler. Ligde 3 maç ceza alan bir futbolcu, kupada oynayabilecek. Örneğin ligde 3 maç ceza alan bir oyuncu arada kupa maçı varsa o karşılaşmada takımının formasını giyebilecek. Daha önceki uygulamada doğrudan kırmızı kart görerek ceza alan oyuncular bir sonraki resmi maçta forma giyemiyordu.

TFF'ye 3 Soru;

Ancak oyun oynanırken yapılan bu değişiklik bazı soruları da beraberinde getiriyor. Bu uygulama neden sezon sonunda değil de şimdi yapıldı?

Bununla ilgili olarak kupaya devam eden takımlardan bir talep mi geldi?

Uygulamadaki 4 maç nasıl belirlendi? Neden 3 veya 5 değil de 4?

Bu soruların cevaplarını belki TFF verir de biz de öğreniriz.

MADDE 92 – İNFAZIN ÖZEL HÜKÜMLERİ

(1) Disiplin Kurulları tarafından verilen 4 müsabakaya kadar müsabakadan men cezaları, ilgili resmi müsabaka kategorisi dikkate alınarak kendi kategorisinde infaz edilir. Bu kapsamda, 31 lig ve kupa müsabakaları infaz hesabında ayrı kategori sayılır. Çift sarı kart nedeniyle ihraçlar ve sarı kart uygulamaları da dahil olmak üzere, Türkiye Kupası ve Süper Kupa müsabakaları infaz hesabında aynı kategori sayılır. Disiplin Kurulları tarafından 4 ve üzeri müsabakadan men ile cezalandırılan profesyonel futbolcuların cezası, kategori ayrımı yapılmadan müteakip resmi müsabakalarda infaz edilir.

Ajansspor

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 6 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki