'GÜNEŞ VE KUANTUM ENERJİLERİ!'

Ali ECE yazdı...
Haberin yayılanma tarihi:28 Ocak 2023, Cumartesi

Geçen hafta Kayserispor’un stoperlerinin ilk oynadığı adama karşı presi başlatan Beşiktaş bu kez Farioli’nin daha fazla sayıda ayağa pasla çıkmaya çalışan Alanyaspor’una karşı tam saha karşı presle başladı.

İleri 3’lüde santrfor oynayabilen üç oyuncu Muleka-Aboubakar-Cenk arkasında Dele Alli ile başlayınca hücumcuları savunmaya geri koşturmaktansa savunmacıları pres boyuna göre ileri çıkarmak bir Farioli takımı karşısında tercih edilmesi gereken doğru oyun stratejisiydi. Cenk’in golü bizzat Alanyaspor savunmasını hataya zorlayan sürekli karşı pres sayesinde kazanılan penaltıdan geldi. Golden önce Beşiktaş 8 şut çekmişti, son vuruşlar bitirici olmasa da hücum sürekliliği etkileyiciydi.

Dele’ye Burak Dokunuşu!

Bitiricilik adına ilk devrenin en çarpıcı anı, şüphesiz Aboubakar’ın VAR’a takılan Muleka’ya sebep iptal edilen aşırtma vuruşuydu. Kuantum fiziksever Aboubakar yine kuantum forvetliğini gösterdi: Pres yaptı, oyun kurdu, sürekli hareketli ve bereketli oyun repertuarıyla Beşiktaş’ın kolektif enerjisini yükseltti onu sürekli hale getirdi. Beşiktaş 80. dakikada 24 kez rakip ceza sahası içinde topla buluşmayı başarmıştı.

Dele Alli, ilk kez Beşiktaş’ın oyununa ayak uydurmayı başarırken karşı preste de büyük katkı sağladı ve Beşiktaş’ın üçüncü golünün mimarı oldu. Şenol Güneş, göreve geldikten sonra Beşiktaş’ın toparlanmasını, Cenk ve Gedson’un coşmasını herkes gibi ben de bekliyordum.

Lakin Şenol hoca, Dele Alli’yi Trabzonspor’dayken Burak Yılmaz’a yaptığı dokunuştaki gibi yeniden bir futbol yıldızına dönüştürürse çok büyük bir başarıya daha imza atar. Atan ve tutan performansı...

Cenk’i sona bıraktım çünkü hayatım boyunca en çok etkilendiğim, üzüldüğüm sahneler arasında İnönü’de Everton’a gitmeden önce son maçını oynayan Cenk Tosun’a Şenol hocanın buruk bakışı fotoğrafı var. Bu açıdan bakınca yeniden inşa edilen İnönü Stadı’nda Cenk Tosun’un gol rekoru kırarken hocasının Şenol Güneş olması son derece anlamlı.

Şenol hocanın gelir gelmez kaleyi teslim ettiği Mert Günok’un “tutan” performansı da Cenk’in “atan” performansı kadar galibiyet serisinin en değerli belirleyici unsurlarından birisi.

Fanatik

Etiketler: Ali Ece   BEŞİKTAŞ   www.duydukmu.com  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 2 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki