'KONTROLÜMÜZÜ KAYBETTİK!'

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Gaziantep FK maçının ardından açıklamalarda bulundu...
Haberin yayılanma tarihi:26 Aralık 2022, Pazartesi

''ÜZÜNTÜ VERİCİ''

"0-0 başlayan maçta gol yemeden atacağımız gollerle 3 puanı hedeflerken ikinci yarıda son anda attığımız golle 1 puan almış olduk. Bizim için üzüntü verici. 2 puan kaybettik. Oyun üstünlüğümüzün bir anlamı yok. Netice almak gerekiyor. İlk yarıda daha kontrollüydük ama hücuma çıktığımızda etkili olamayan bir takımdık.

''DAHA İSTEKLİ OLMALIYDIK''

İkinci yarıda savunmada beklenmediğimiz bir şekilde pozisyon verdik. Hata yapınca rakip golü buldu ve 1-0'dan sonra oyun kontrolü kayboldu. Son bölümde rakipten dönen topları aldık. Ama bu yeterli olmadı. Daha istekli olmalıydık. Topu hızlı çeviremedik. İlk yarıda rakibin kontra hücumların izin vermedik. İkinci yarıda o kontrolü kaybettik. Biz de hücuma gittik ama bunlarda etkili olamadık. Rakip sahada daha fazla pozisyon bulmamız gerekiyordu.

''POZİSYONLARI KULLANAMADIK''

Gereksiz top kayıpları yaptık. 1-0 sonrası ikinci golü de yiyebilirdik. Birlikte oynamadık bu da 2 puan kaybına neden oldu. Duran topları kötü kullandık. Pas yüzdemiz de düşük kaldı. Savunma yapan takımlara karşı pas yaparak öne oynayarak sonuca gitmeniz gerekiyor. İstatistik olarak iyi gözükmemiz oyun kalitemizin iyi olduğunu göstermez. İlk yarıda rakibi de kontrol ederek hücum etmeye çalıştık. Hücuma gittiğimizde pozisyonları iyi kullanamadık. Top kayıplarıyla beraber istediğimiz atakları geliştiremedik." diye konuştu.

''KANATLARDA SIKINTI OLDU''

"Daha çok hamle yapmak için biraz daha risk alarak önde oynamak istedik. Bu seferde rakip geldiği pozisyonda etkili oldu. Özellikle 1-0 ve bundan sonra pozisyonları oldu. Oysa biz tamamen oyunu kontrol edip rakip sahaya hamle yapmaya çalıştık. Ama oyunumuz fiziksel üstünlük olarak gözükse de sonuna kadar istekli ve kazanmak için görünse de oyun kalitesi ve pas yüzdesi olarak bunları başaramadık. Kanatlarda sıkıntı oldu. Bugün topla bütünleşemedik, duran topları istediğimiz yere atamadık, bunlar skora yansıdı. Oyun üstünlüğünü skor üstünlüğüne yansıması için aynı oyuncuların kendi beceri ve kalitelerini biraz daha üst seviyede kullanması gerekir. Üzgünüz iki puan kaybettik." ifadelerini kullandı.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 5 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki