ŞAMPİYONLUĞA RAĞMEN BÜYÜK ZARAR!

İşte, Beşiktaş'ın dev zararı...
Haberin yayılanma tarihi:13 Ocak 2022, Perşembe

BÜYÜK ZARAR

KPMG Football Benchmark her yıl düzenli olarak yayımladığı "Avrupa'nın Şampiyonları" dosyasında bu sezon Beşiktaş'a da yer verdi. Avrupa'nın 8 liginde 2020-2021 sezonunu şampiyon tamamlayan kulüplerinin ele alındığı listede Beşiktaş'ın zararı dudak uçuklattı.

ŞAMPİYON AMA ZARAR YAZDI 

Futbol dünyasında ekonominin nabzını tutan kurumlardan KPMG Football Benchmark tarafından her yıl düzenli olarak yayınlanan ‘Avrupa’nın Şampiyonları’ dosyasında Beşiktaş’a da yer verildi.

KARTAL LİSTEDE SON SIRADA 

Araştırmada Avrupa’nın 8 liginde 2020-21 sezonunu şampiyon tamamlayan kulüplerin maddi durumları ele alındı. Beşiktaş listede son sırada yer buldu.

GELİRİ YÜZDE 21 AZALDI 

İngiltere, Almanya, İtalya, Hollanda, Fransa, İspanya, Portekiz ve Türkiye’nin şampiyonları incelendi. Siyah-Beyazlıların bir önceki sezona göre gelirinin yüzde 21 azaldığı ve 59 Milyon Euro olduğu kaydedildi.

EN BÜYÜK GELİR YAYINDAN 

Reklam, yayın, maç günü ve tüm operasyonlardan gelen kazançlar göz önüne alınarak bir araştırma yapıldı. Beşiktaş’ın en büyük gelir kalemi 27 Milyon Euro'yla yayın geliri olurken, pandeminin etkisiyle maç günü gelirinin 3.9 Milyon Euroya kadar düştüğü gösterildi.

Milliyet

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 4 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki