'SARHOŞ TOP DEĞİŞİNCE!'

Alen MARKARYAN yazdı..
Haberin yayılanma tarihi:08 Nisan 2021, Perşembe

Pazar Gecesi Hiç Hesapta Olmayan Bir Yara Aldık

Daha tedaviye düşmeden diğer cepheye koşuyoruz. Başka çare yok. Yaranı savaşırken saracaksın ve bunu öğrenmek zorundayız. O yüzden iyileşme süreci biraz sonra oynayacağımız Alanya maçıyla vuku bulacak. Başka yolu yok zira.

Sahada Göze Değişik Gelen Bir Cengo Vardı Birde Oğuzhan

Gerisi aynı çocuklardı ve zaten fazla seçenek yok gibi duruyor değil mi? Maç başladığında evin gizli bahçesi Ghezzal'ın ta 20 metreden sol ayak içi denemesi var direkten dönen... Dakika falan yok, "Direkt saldırın" talimatı almışlar belli. Rakip sahaya 6-7 kişiyle çökmeler, kenar organizasyonlarında Larin'i denemeler derken, kornerden nasıl gol atılır adlı çalışmayı seyrettik. Ghezzal'ın ortasını Atiba kafayla indirdi, Cengo oracıkta bitiverdi: 1-0

Bu çalışılmış golün akabinde çalışılmamış, tamamen doğaçlama bir top seyrettik yine Cengo'nun ayağından, yine direkten dönen. Top ısrarla "Direğe çarpacağım" diye diretiyordu. Sonra Welinton... Top sarhoşun, "Öpüjjjem" diye direttiği gibi "Direğe çarpıjjjam" diyordu. Daha dakika 23'tü ve 3 top direkten dönmüştü. Sahaya tamamen hakimdik. Ama bu kadar tersoluktan sonra biraz vites küçülttük. İlk yarıda Alanya'nın iki tane yüzde yüzü atamadığını da notlarımızın arasına iliştirelim.

İkinci yarıya sarhoş topu değiştirerek başladık!

İlk 1-2 dakika geride duruyormuş gibi gözüksek de "Kıyılarda ne işim var, benim yerim açık deniz" der gibi yayıldık sahaya. Bu arada Babacar, öyle bir gol kaçırdı ki, verilmiş sadakamız varmış demekten alamadık kendimizi. Lakin bu dalga dalga olduğumuz gerçeğini değiştirmiyordu. Baskıyı artırdığımız dakikalarda dağların üstünden avını kesen Kartal gibi, Ghezzal'ın 20 metreden topu köşeye bırakışı var ki ilk yarıdaki top olsa direkten dönerdi!!! Adam gol atmıyor, sanat icra ediyor adeta: 2-0.

Artık maçı bitirmek en akıllıca işti.

Bu arada N'Koudou'nun hızına, Larin'in gazına kaldık! N'Koudou'nun attığı 3. golde Atiba'ya bakın. Orta sahayı nasıl harmanlayarak geçti. Nasıl adam eksiltti, nasıl yuvarladı topu N'Koudou'nun önüne. 10 numarayım diye ortalıkta gezen arkadaşlar iyi seyretsin. Adam 3 tane asistle oynuyor, darısı Erzurum'a...

Akşam

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 7 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki