SERGEN YALÇIN 'ARTIK DAHA FAZLASI OLMALI!'

Sergen YALÇIN'dan canlı yayında çarpıcı açıklamalar...
Haberin yayılanma tarihi:27 Mayıs 2021, Perşembe

BAŞARI KRİTERİ GENÇLER...

İki kupalı sezonu değerlendiren Sergen Yalçın, şampiyonlukların çok güzel duygu olduğunu, fakat başarı kriterinin farklı olduğunu ifade etti. Yalçın Açıklamalarında, "Benim için başarı kriteri farklı. Ben iki tane genç kaleci ile oynadım, benim için başarı kriteri bu. 20 yaşında Rıdvan'ı camiaya kazandırmaya çalıştım, benim için başarı kriteri bu.''

SIRADA GÜVEN VAR

''Tarihin en ekonomik kadrosuyla 2 kupa kazandım, benim için başarı bu. En büyük başarısızlığımı Güven Yalçın olarak görüyorum. Buraya geldiğimde Güven'den çok umutluydum ama bir türlü onu işin içine sokamadım. İtalya'ya gitsin kafasını toplasın dedik. Önümüzdeki sezon Güven'den çok şey bekliyorum." ifadelerini kullandı.

BEŞİKTAŞ'IN HEDEFLERİ...

"Beşiktaş her sene Avrupa'da olmalı, biz de bunu istiyoruz ancak geçen sene pandemi ortamında bunun çin doğru sezon değildi. Biz 3-4 antrenmanla Paok maçına çıktık. Orası bizi çok etkiledi, lige kötü başladık. Bize 5 Milyon Euro'luk oyuncu alalım dediler de biz almadık mı? Önce ekonomiyi konuşun, sonra transferi konuşun. Biz de 100-150 Milyonluk takım yapmayı biliriz ama ortada gerçekler var. "Lig başlamış, 6 hafta olmuş, eleştiriliyoruz, arkamızdan hocalarla konuşuluyor, biliyoruz hepsini ama hiçbir açıklama yapmıyoruz, sadece işimize konsantre oluyoruz."

'HULK ALINSIN DİYE YALVARDIM'

"Ben devre arasında Hulk'u istedim, yalvardım. Ekonomisi de çok büyük değildi ama büyük dediler, karşına ekonomi çıkınca camianı korumak adına duruyorsun. Biz bu parayı ona ödeyemeyiz, lisans çıkaramayız, limitimiz yok denince ben ne yapayım?" 

BAŞKAN ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI

Yeni jenerasyondan yöneticiler olunca anlaşmak daha kolay oluyor. Diğerleriyle öyle olmayabiliyor. Başkana her zaman ulaşamıyorum, o zamanlarda da bu yöneticilerimizle irtibata geçiyoruz. Bu sene başkan bizim bütün isteklerimizi yerine getirdi. Maaşlar, primler hepsi zamanında yattı. Nisan ayında kimsenin takımdan alacağı yoktu. Bunlar zaten yapılması gereken şeyler olarak görülüyor ama Türkiye'de o kadar basit değil, bunlar çok önemli."

"ARTIK DAHA FAZLASI OLMALI"

"İnşallah seneye Beşiktaş'ta olurum, tabii ki çalışmak istiyorum. Neden olmayayım? Yönetimle daha hiç görüşmedim. Hoca şu kadar istiyor, onu istiyor, bunu istiyor. Biz başka şeyler istiyoruz, maddi konu, en son konu. Önce sistemi, kadroyu konuşacağız, kontrat kısmını daha sonra konuşacağız. Ben başarılı olmayacağım yerde çalışamam, ben başarılı olmak zorundayım. Artık daha fazlasını yapmamız gerekiyor, sürdürülebilir başarı yakalamamız gerekiyor. Bunun için maddiyat önemli değil."

ASpor

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 9 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki