''SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ!''

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Divan Kurulu 2020 yılı 2. Olağan Toplantısında açıklamalarda bulundu....
Haberin yayılanma tarihi:22 Ağustos 2020, Cumartesi

BJK Derneği Başkanı Çebi konuşmasında Bırakmam Seni kampanyası, KPMG incelemesi, PAOK maçı, harcama limitleri, transferler, takım bütçesine konularına açıklık getirdi.

Beşiktaş'ın Divan Kurulu 2020 yılı 2. Olağan Toplantısı Covid-19 tedbirleri kapsamında gerçekleştirildi. Toplantıya katılan başkan Ahmet Nur Çebi önemli açıklamalarda bulundu. 

"Varsa Yüreğiniz Oradan Çıkartın O İsmi"

Fulya Davası konusunu gündeme getiren Hürser Tekinoktay'ın geçenlerde bir toplantı yaptığını ifade eden Ahmet Nur Çebi, "Babamın Trabzonsporlu olduğunu söyledi. Benim babam iyi bir Beşiktaşlıdır. Benim şahsımı Trabzonsporlu diye aşağılamaya çalışmasını kınıyorum. Yaptığım görevler ortada. Böyle bir yakıştırma yapmasını hoş bulmuyorum. Babam kendi elleriyle stadın önüne bir kartal heykeli koydu. Onun ismini oraya Fikret Orman koydurdu. Varsa yüreğiniz oradan çıkartın o ismi" dedi.

Taraftara SMS Çağrısı

Bırakmam Seni kampanyayla ilgili bütün Beşiktaşlılara çok teşekkür ettiğini söyleyen Çebi, "Manevi birlikteliği tekrar yaşatmak için de önemliydi. Bunu herkese gösterdiğimizi düşünüyorum. Küçümsenecek destekler yapılmadı. Kampanyamız devam ediyor. Ödül kampanyamız var. SMS atmaya devam ederlerse ödül kazanma şansları var" ifadeleri kullandı.

"Gelelim KPMG incelemesi konusuna. Camia bu raporu bekliyor. Biz de merakla bekliyoruz. En kısa zamanda sizlere bunu arz ediyoruz. Mali Genel Kurula inşallah yetiştiririz."

Erken Seçime Gidecek Mi?

Sürekli yöneticilerim eleştiriliyor. Şu anda onlardan memnunum. Ağır konuları sırtlanmış vaziyetteyiz. Onları beğenmediğimden dolayı seçime gideceğim iddiaları gerçeği yansıtmıyor.

Amatörlerle İlgili Gelişmeler

Basketbol, futbolda yapmak istediğimizin bir başlangıcıydı. Bu takımın çok başarılı olacağını inanıyorum. Bütçenin üçte biriyle nasıl başarılı olacağız bunu herkese göstereceğiz. Maliyetler nasıl düşürülür diye bir çalışma yapıldı. Bütün sponsorlara teşekkür ediyoruz.  Amatörlerin kulübümüze vereceği yükü kaldırmak istiyoruz. Bu kapatmak değil. Yöneticiler bireysel olarak yükleri üzerlerine alıyorlar.

Kombine Konusu

Maalesef Covid-19 nedeniyle kombine satışı yapamıyoruz. Beşiktaş’ın hesapları ortada. Oraya para göndererek destek olabilirsiniz. 

Bankalarla Anlaşma

Mevcut olan bankalarla yapılan kredi sözleşmeleri makul değil. Yakın zamanda bir yapılandırmaya gidilecektir. 9-10 aydır bu olmadı. Birkaç ay içerisinde umarım bunu yapacağız.

'İndirim yapmadıkları müddetçe yeni arkadaşlara nasıl yer açacağız?'

Maliyetleri çok yüksek futbolcularımız var. Kendileriyle indirim talep etmemize rağmen indirime yanaşmayan futbolcularımız var. Suçlamıyoruz, sadece kamuoyunu bilgilendiriyoruz. Yollarımızı ayıralım talebimiz yeterli görülmedi. Birçoğu bir daha böyle bir kontrat yakalayamaz biz buradayız dediler. Başka ne yaparız bilemiyoruz. Bu bütçeleri karşılamakta zorlanıyoruz. En önemlisi transfer limitimiz 30 milyon eurolara düşmüş vaziyette. Ayrılanların yerine yenilerini koyma şansımız yok. Şu anda 40 milyon euro ödememiz gerekiyor. Kaldı ki gidenlerin yerine nasıl adam alacağız. Çok büyük sıkıntı içerisindeyiz. İndirim yapmadıkları müddetçe yeni arkadaşlara nasıl yer açacağız, bu bir handikap. Bunu bir başka takım nasıl yapıyor? Biz Beşiktaş’ız, efendiyiz, doğru işler yapıyoruz. Biz bu sorunları çözeceğiz. Buna inanıyorum.

Mehmet Ekşi İle Anlaşma Tamam

Özümüze dönmek zorundayız. Gençlere dönmek zorundayız. Sergen hocadan destek istedik. Altyapıdan futbolcu var da ben oynatmıyorum dedi. Bunun denmeyeceği bir durum oluşturmak istiyoruz. Dün Mehmet Ekşi ile el sıkıştım. Altyapıya ona emanet ediyoruz. Sergen Hoca’yla uyumlu çalışacaktır.

PAOK Başkanı'na Mektup

PAOK maçımız var. Turu atlarsak önümüz biraz daha açılmış olacak. Siyasi bir polemik söz konusu. Biz spor kulübüyüz. Biz görevimizi yerine getireceğiz. PAOK Başkanı’na kardeşliğimizin ne kadar önemli olduğunu, Siyah Beyaz gibi ortak renklere sahip olduğumuz, kartal amblemlerimizin ortak olduğuna dair mektubu Allah izin verirse göndereceğiz. Biz efendi gibi sahaya çıkar maçımızı oynarız. Biz cesuruz bize bir şey olmaz. Biz 11 kişi gider görevimizi yaparız.

 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 2 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki