TRABZON-BEŞİKTAŞ MAÇI ERTELENECEK Mİ?

'Trabzonspor Beşiktaş maçı ertelendi mi?', 'TFF talimatnamesi koronavirüs ile ilgili ne diyor?', 'Trabzonspor Beşiktaş maçı iptal edilecek mi?' sorularının yanıtları futbolseverler tarafından internete araştırılıyor...
Haberin yayılanma tarihi:12 Eylül 2020, Cumartesi

Coronavirüsü Salgın Hastalığı Spor Organizasyonlarını Olumsuz Etkilemeye Devam Ediyor

Son olarak Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın'ın covid-19 testinin pozitif çıkmasının ardından Süper Lig'in 2020-21 sezonu 1. haftasında Trabzonspor-Beşiktaş maçının ertelenip ertelenmeyeceği merak konusu oldu. 

SERGEN YALÇIN KOORNAVİRÜSE YAKALANDI

Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nden yapılan açıklamasda teknik direktör Sergen Yalçın'ın koronavirüs (corona virüsü) testinin pozitif çıktığı bilgisi paylaşıldı.

Doktor Tekim Kerem Ülkü tarafından yapılan bilgilendirmede, "Futbol Takımımızın Süper Lig'in 1. haftasında Trabzonspor ile oynayacağı müsabaka öncesinde TFF'nin Futbola Dönüş Protokolü çerçevesinde yapılan rutin Covid-19 tarama testlerinde, Teknik Direktörümüz Sergen Yalçın'da pozitif sonuca rastlanmıştır. Yalçın'ın yapılan klinik değerlendirmesinde herhangi bir bulguya rastlanmamakla birlikte, gerekli izolasyon ve takip sürecine Sağlık Bakanlığı protokollerince başlanmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur" denildi.

TRABZONSPOR BEŞİKTAŞ MAÇI ERTELENECEK Mİ?

Teknik direktör Sergen Yalçın'ın testinin pozitif çıkmasının ardından 13 Eylül 2020 Pazar günü saat 20.00'de oynanacak Trabzonspor Beşiktaş maçının ertelenip ertelenmeyeceği merak konusu oldu.

Konuya ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmasa da geçen yılın talimatnamesinde, "Takımların A takım listesinde bulunan futbolculardan test sonuçlarına göre müsabakalarda görev alacak olanların sayısı 14 futbolcunun altına inmesi halinde, müsabaka oynatılmayarak TFF tarafından ileri bir tarihe ertelenir" maddesi yer alıyor.

TFF PROTOKOLÜNDE POZİTİF VAKA SENARYOSU

Pozitif vakalar belirtildiği üzere semptom ve bulgulara bağlı olarak Sağlık Bakanlığı'ın güncel algoritmalarına göre ilgili medikal kurumlara sevk edilecek veya ev izolasyonuna alınacaktır. Bu süreç, İdari Direktör, Takım Doktoru ve İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülecektir. Vaka ev izolasyonunda kalacak ise 5 günde bir kendi evinde kontrol testi planlanması önerilir.

PCR testi pozitif saptanan futbolcu, çalışan ve teknik kadro için; öncelikle klinik bulgular, kan tablosu ve radyolojisine bakılmalıdır. Tedaviye alınmalıdır. Radyolojik değerlendirmede tek veya iki odaklı pnömonisi varsa evde tedavi yapılır, iki odağın üzerinde pnömonik infiltratı olan oyuncu yatırılarak tedavi yapılmalıdır.

NOT: Bir takımda vaka sayısından ötürü kontrol edilemeyeceği düşünülen bir senaryo oluşursa, ligin kurallara göre yürütülebilmesi için süreç hakkında kararı TFF Yönetim Kurulu ve ilgili Bakanlıkların yetkilileri birlikte vermelidir.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 1 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki