''TÜRKİYE'YE GÖÇEN GUGUK KUŞLARI!''

Beşiktaş Kongre ve Divan Kurulu üyesi Prof. Dr. Mesut PARLAK yazdı...
Haberin yayılanma tarihi:21 Nisan 2022, Perşembe

Değerli Okurlar; Hiçbir yorum yapmadan, aşağıdaki alıntıyı sizlerle aylaşıyorum...

“Guguk kuşlarının en büyük, özelliği parazit bir kuş olmalarıdır. Fransa’nın 2008 yılı...''

Kim milyoner olmak ister programında yarışıyordu ve kötü sıkışmıştı. Doğru cevap verirse 200.000 Euro Euro kazanacak, yoksa sadece 32.000 Euro ile yetinecekti.

Soru İse Kolay Olmaktan Uzaktı;

''Aşağıdaki kuşlardan hangisi yuvasını kendi yapmaz da, diğer kuşlarınkini kullanır?''

a) Akbaba

b) Kırlangıç

c) Guguk kuşu

d) Serçe

Cevabı bilmiyordu. elbette ki, ve sadece bir jokeri kalmıştı, telefonla arama! Ancak gel gör ki, o saatte ulaşılabilecek tek arkadaşı bir sarışındı. Arkadaşı arandı ve sorularını seçenekleri ile ona okuduğunda, sarışın şaşılacak bir süratle ve hiç tereddüt etmeden: Şüphesiz (C) şıkkı, yani Guguk kuşu!.. dedi!!!!!

Cevap Doğru Çıkmıştı 200.000 Euro Artık Onundu!!!

Üç gün sonra, yarışmacı evinde ailesi ve arkadaşları, özellikle de ona bu parayı kazandıran sarışın arkadaşının şerefine bir parti vermekteydi.

''Sana, nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum şekerim? Doğrusunu istersen o kadar kesin ve hızlıydı ki cevabın, hiç tereddütsüz C şıkkı dedin.  Bu arada, sahi nereden biliyorsun Allah aşkına guguk kuşlarının yuva yapmadığını?''

'Yapma bebeğim' dedi sarışın. 'Guguk kuşlarının duvar saatlerinde yaşadığını bilmeyen mi var? Guguk Kuşu diğer kuşların yuvalarına yumurtlayarak, yavrularının bakımını diğer kuşlara yaptırırlar. Yumurtalarını kendinden daha küçük kuşların yuvalarına bırakan guguk kuşunun yavrusu diğer yavrulardan büyük olduğundan, yavru guguk kuşu yuvada hakimiyet kurar ve yuvaya gelen besini kendi tekeline alır. Diğer yavru kuşların, bu durumdan dolayı yaşama şansı düşüktür. Kendisinden sonra dünyaya gözlerini açan yavru kuşları yuvadan atar. 3 hafta sonra üvey annesinden daha iri olur ve altıncı haftadan sonra, üvey annesinin yuvasını dağıtarak eş aramak için yuvadan ayrılır.'

DEĞERLİ DOSTLAR;

Ülkemize, sayları Milyonlarla ifade edeceğimiz guguk kuşları dolduruldu. Büyük çoğunluğunu, Suriyeli mülteciler ile kaçak çalışan Afgan ve diğer ülkelerden. İlerisi için büyük tehlike, hele bir biraz daha serpilip büyüsünler  siz o zaman seyredin guguk kuşlarını. Bizim yavrularımızı yuvadan attıklarında anlayacağız. Ama iş işten  geçtikten sonra!!!

SON SÖZ: Gerçeğin üstünü yalanla örtmeyin! Bildiğiniz halde gerçeği gizlemeyin! Bakara Suresi (42. Ayet)

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 1 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki