'TURU ATAN DEĞİL TUTAN GETİRDİ!'

Ali GÜLTİKEN yazdı...
Haberin yayılanma tarihi:12 Şubat 2021, Cuma

Tüm dünyada kupa maçları her zaman büyük sürprizler barındırır. Bunun birçok örneğini hem ligimizde hem de başka ülkelerde görüyoruz.

Bu turdaki takımlara baktığımızda da ne demek isteğimizi daha açık bir şekilde görebiliriz. Bunun en önemli sebebi de motivasyondur. Lig maçlarına gösterilen önem kupa maçlarında bir vites küçültülür. Bu vites küçülmesi de ismi ne olursa olsun her takımı zorlar. Beşiktaş 4 gün evvel 10 kişi ile büyük bir üstünlükle yendiği rakibine karşı buna benzer bir akşam yaşadı.

Beşiktaş Hata Yapmadı ve Turu Geçti

Maç içerisinde yakalanan çok net pozisyonlar var. Rosier, Atiba, N'Koudou ve Larin ile değerlendirilemedi.Olmayınca da hem oyuncuların hem de teknik adamların hiçbir zaman tercih etmediği bir noktaya gitti. Ve uzadı.

Bu maç sıklığında arzu edilen bir şey değil ama dün akşam böyle oldu. Oyuncular kendi işlerini mesaiye bıraktılar. Penaltılarla da olsa turu geçmek önemliydi. Ve Beşiktaş oyun olarak değil ama skor olarak zorlansa da istediğini aldı. İstediğini alırken, bu sefer atanlar değil ama tutan maçı getirdi. Utku'nun ilk penaltıda yaptığı kurtarış penaltıların dengesini değiştirirken, turu takımına getirdi. F.Bahçe ve G.Saray'ın elendiği Trabzonspor'un olmadığı bir yarı finale atılan adım Beşiktaş için daha büyük motivasyonlar yaratacaktır. Şu anda kupanın hepsini olmasa da %25'ine sahip bir takım olarak bir sonraki turun daha büyük bir motivasyon yaratacağı şüphe götürmez.

Sabah

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 5 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki