ÜMRANİYE KIŞLASI!

Beşiktaş'ın yeni Fransız teknik adamı Valerien Ismael, askeri disiplin istiyor...
Haberin yayılanma tarihi:07 Nisan 2022, Perşembe

YASAKLAR YASAKLAR

Kurallar bir bir belli olurken, takım yemeklerinde telefon ve kulaklık yasaklandı, antrenmana geç kalana para cezası getirildi. Futbolculara yoğun tempoda antrenman yaptıran Fransız teknik adam, Ümraniye Nevzat Demir Tesislerinde de oldukça disiplinli bir atmosfer sağladı. Futbolcuların antrenmana 1,5 saat önce gelmesini isteyen Ismael, geç kalanı para cezasına çarptıracak. İdman maçlarında gol yiyen takım ceza şınavı çekiyor. Antrenmanların hepsi gün gün kayıt altında tutuluyor. Ismael odasında antrenman kayıtlarını bile izliyor.

MAHREMİYET ÖNEMLİ

Takım olgusunun ön plana çıkarılması ve futbolcuların iletişimlerinin güçlenmesi için tesislerdeki yemeklerde cep telefonu ve müzik kulaklığı kullanılmıyor. Valerien Ismael, antrenmanların takımın mahremi olduğunu düşünüyor. Bu yüzden antrenman günlerinde futbolcuların yakınlarının tesislere girmesi yasak. Ayrıca saha dışı alışkanlıklarına da dikkat eden Ismael, sakatlıklara karşı futbolcuların riskli hobiler edinmemesi yönünde uyarılarda bulunurken özellikle scooter kullanımına yasak getirdi. 

''AKILLI OLUN!''

Valerien Ismael antrenmanlarda üç konuya ağırlık veriyor. Özellikle pozisyon alma, pres ve fiziksel çalışmalar yaptıran Fransız teknik adam, "Saha içinde akıllı olmanızı istiyorum. Top bizdeyken de sürekli alan kontrolü yaparsanız rakibe oyun kurma şansı vermezsiniz" diyerek oyuncularını uyarıyor.

Türkiye

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 4 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki