''VALERİEN ISMAEL BİLDİĞİNİ OKUYOR!''

Bilal MEŞE yazdı...
Haberin yayılanma tarihi:28 Temmuz 2022, Perşembe

Bazı Teknik Adamlar Tutucudur Bildikleri Doğrulardan Bir Milim Sapma Göstermezler!

Örneğin Beşiktaş Teknik Direktörü Valerien Ismael... Adamın en büyük özelliği formasyon ve sistemi...

Üçlü savunma sistemi, son olarak 3-0 kaybedilen Wolverhampton maçı sonrasında taraftarları doğal olarak endişelendirdi. Ancak şunu unutmayalım ki Ismael’in hocalık kariyerinde üçlü sistemden vazgeçmişliği yok, adam bildiğini okuyor!

Özellikle sisteme uygun stoperler var mı, yok mu, şu sıralarda Beşiktaş ailesinde çok tartışılıyor. Beşiktaş’ta ana nokta savunma hattının sisteme mutlaka uyma zorunluluğu olarak öne çıkıyor.

Anımsayın geçtiğimiz sezon aynı tartışmalar Fenerbahçe ile Vitor Pereira’da vardı. Öyle ki Pereira bu tutuculuğu yüzünden müthiş bir baskı gördü ve sonunda tası tarağı toplayıp, ayrılmak zorunda kalmıştı!

Ancak Beşiktaş’ın olumlu bir yanı var ki, hücumda en doğru transferleri yapan takımdır, aksini de kimse savunamaz. Tek sıkıntı şu aşamada uyum, bu da yerine oturursa, Kartal’ı bu ileri uçla kimse tutamaz, bu benim görüşüm.

Rıdvan Daha Ne Yapsın?

Rıdvan Yılmaz’ın Rangers’a transfer olması bir başarı hikayesidir... Kişisel olarak bu oyuna sürekli ‘değişim’ penceresinden bakarım. Öyle ‘hep al, hep al’ politikasıyla hareket ederseniz, başarıyı yakalayamazsınız. Bakın, Rıdvan Yılmaz altyapıdan yetişti, 21 yaşında yurt dışına yelken açtı. Üstelik Beşiktaş’ın kasasına da şimdiden 4 Milyon Euro bıraktı, daha ne olsun! İşte anlatmak istediğim bu. Kadrolarda sirkülasyon şarttır... Yetiştir, sat hem para kazan, hem de altyapıdan yeni yeteneklere koridor aç, gençlerle büyümeye devam et.

Milliyet

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 3 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki