'Valerien İsmael!'

Makale yayınlanma tarihi:29 Mart 2022, Salı - 12:04

Beşiktaş Yönetimi Bu Sezon 3. Teknik Adamla Sözleşme İmzaladı

Bu durum neresinden bakarsanız bakın, bir organizasyon hatası olarak önümüzde duruyor. Yeni teknik adam tercihi, kulübün “futbolda yeni yapılanma stratejisi” çerçevesinde sportif direktörün önerisi sonucunda yapıldı. Bu konuda henüz imzalar atılmamışken itirazlarımı, çekincelerimi yüksek sesle dile getirmiştim. Ancak madem kulübü Sayın Başkan Ahmet Nur Çebi yönetiyor, o da böyle bir yol izleme kararı aldı, karara katılmasak da saygı duymak ve süreci takip etmek durumundayız.

Valerien İsmael’in Teknik Direktörlük Kariyeri Pek İç Açısı Değil

Ancak henüz yolun başında sayılır. Belli bir sistemi benimseyen ve bunda ısrar den bir teknik adam. Oynatmak istediği oyunun olgunlaşması öyle “ha diyerek” ortaya çıkacak bir şey değil. Bu bir süreç. Çünkü fizik gücüne dayalı oyunun temeli takımın evvela sezon başı kamplarını geçirmesiyle ilgili. Bu sezon hem Sergen Yalçın’ın hem de Önder Karaveli’nin yaşadığı problemler aşağı yukarı aynıydı.

Birbirine Benzer Ve Sonuca Gidemeyen Oyunlar

Valerien İsmael, sistem değişikliğine gidecek. 3’lü savunma oynadığınız oyunlarda orta sahanın kenarlarında oynayacak futbolcuların önemi ortaya çıkıyor. 90 metreyi komple kullanacak dinamizme sahip oyuncu profili gerekiyor. Rıdvan solda, Rosier sağda, yaşları ve hızları itibariyle bu sisteme uygun futbolcular. Tabi burada taktik disiplini ne kadar benimseyecekleri belirleyici olacak. Sadece iki futbolcunun değil, takımın genelinin teknik adama ne kadar adapte olacağı, ne kadar saygı duyacağı ve taktik disipline ne kadar sadık kalacakları Beşiktaş’ın yol haritasını belirleyecek. Sezonun bu dönemlerinde takıma yükleme yapmak ve kondisyonları yukarı çekmek çok mümkün değil. Yani kalan 8 maçta biz İsmael’in felsefesini anlayabiliriz belki ama bunu oyun olarak sahada göremeyebiliriz.

Türkiye’deki Tahammül Eşiğinin Dar Olduğunu Düşünürken Fransız Hocanın İşi Çok Zor

 Ağır idman ve ısrarcı taktik denemeleri, futbolcuların hoşnutsuzluğuna, bıkkınlığına ve işi salmalarına yol açabilir. Böyle bir risk de kenarda dursun. İsmael imza attıktan sonra kendisiyle ilgili itirazlarımı keskin şekilde kenara bıraktım. Madem böyle bir yola çıkıldı, skorlardan bağımsız şekilde, sezon önü kampıyla ve onun talepleri doğrultusunda kurulmuş bir kadro ile kendisini görmek ve desteklemek gerekiyor. Bu konuda ise en büyük duruş, aslında Önder Karaveli’nin kalmasını istediği ancak sosyal medya nedeniyle görevden almak zorunda kaldığını söyleyen (ki ben katılmıyorum), Ahmet Nur Çebi’ye düşüyor! Çıkılan yolda, uygun zemini hazırlayıp hasat mevsiminde kaç kilo ürün çıkacağını görmeden vazgeçmemeli...

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 8 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki