4-4-2 PANSUMANI!

Ali ECE yazdı...
Haberin yayılanma tarihi:02 Ekim 2023, Pazartesi

Beşiktaş Konya Deplasmanında Bu Sezonki 14. Resmi Maçına Çıktı;

Halen ideal 11’i belli değil. Trabzon ve Adana deplasmanları Beşiktaş taraftarı için çok büyük hayal kırıklığıydı. Taraftarın zaten yönetimle ilgili bir hayali kalmadı, tüm hayalleri Şenol Güneş’in daha önce Beşiktaş’ta sergilediği başarılı teknik direktörlük performansından kaynaklanıyordu. Şenol hoca, Konyaspor karşısında takımını maça Trabzon ve Adana’dakinden farklı olarak idealindeki futbolu oynatmaya çalışarak değil, şu anda takımın kötü gidişatını durdurmak için oynatması gereken futbolla sahaya sürdü.

50 Dakikada 19 Orta

Konya’da Şenol Güneş’in başlangıçtaki 4-4-2 tercihi geometrisi öncelikle Beşiktaş’ın daha önceki deplasmanlardaki kadar pozisyon vermesini engelledi. Savunma önündeki Amir-Salih duble pivot formülü Gedson yokken driplingle merkezden ilerleyemeyen Beşiktaş için bir tercihten çok zorunluluktu. Bu zorunluluk, hücumda sadece kenar ortalardan medet umulmasına da sebep oldu. İlk yarı uyku hapından halliceyken devre sonundaki gol, maçı derin kış uykusundan kaldırdı. 50. dakikaya gelindiğinde Beşiktaş 19 orta denemiş, sadece 3 tanesi isabetli olmuştu.

Güneş’ten Pansuman

Az sonra Konyaspor’da Oğulcan oyundan atılınca Şenol hoca 60’ta Ghezzal ve Demir Ege’yi oyuna alarak eksik rakip karşısında 4-3-3’e döndü. 63’te Aboubakar artık ezbere ortalar yerine yerden seri paslarla ideal Şenol Güneş futbolu oynamaya başlayan Beşiktaş’ı kendisiyle özdeşleşmiş makas feykleri sonrası kuantum şutuyla 2 farklı öne geçirdi. Bu şut aynı zamanda Beşiktaş’ın maçtaki ilk isabetli şutuydu! Şenol hoca şimdilik kan kaybını durdurup pansuman yapmayı başardı. Gerisini zaman gösterecek. Taraftar-yönetim arası gerilim bitmedikçe muamma devam edecek.

Fanatik

Etiketler: Ali Ece   BEŞİKTAŞ   www.duydukmu.com  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 2 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki