AHMET NUR ÇEBİ'NİN HESABI ŞAŞTI!

Beşiktaş'ta son gelişmeler ve kulis haberleri...
Haberin yayılanma tarihi:11 Ekim 2023, Çarşamba

Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Sürecine Giren Beşiktaş'ta Kulis Faaliyetleri Hız Kazandı;

Camianın önde gelen isimleri başkanlık için zemin yoklarken, Lugano hezimeti sonrası olağanüstü kongre kararı alan Ahmet Nur Çebi'nin de yeniden başkanlığa aday olması bekleniyor. Genel kurulun kasımda yapılması beklenirken Çebi'nin ‘Seçim kozu' ise ters tepebilir.

Ahmet Nur Çebi'nin Beşiktaş'ta göreve başladığı dönemden itibaren Siyah-Beyazlı kulübe üye olan yaklaşık 5 bin kişinin, bir seçim dönemi geçirmedikleri için, olağanüstü genel kurulda oy hakkı bulunmuyor. Bu kişiler 2025'te oy kullanabilecek. Bu yüzden kasımdaki kongre öncesi Ahmet Nur Çebi'nin mevcut üyeleri ikna etmesi gerekiyor.

DEMİRÖREN’İN ENGELİ BAHİS

Beşiktaş’ta başkanlık için gündeme gelen isimler arasında Yıldırım Demirören de bulunuyor. TFF'de de 7 yıl başkanlık görevini yürüten Demirören, bahis şirketi satın aldığı için ayrılmak durumunda kalmıştı. Bu nedenle siyah-beyazlı kulüp için de aday olması beklenmeyen Demirören'in Ahmet Nur Çebi ya da Emre Kocadağ'ı destekleyeceği vurgulanıyor.

İBRA KORKUSU!

Ahmet Nur Çebi cephesinde ise İbra olmak için çalışmalar başladı. Kendilerine yakın derneklerle irtibata geçildi. Çebi'nin şehir dışından gelecek, kendisine yakın üyeleri İstanbul'da ağarlaması bekleniyor. Çebi, Beşiktaş Başkanlığından ayrılsa dahi, tarihte ibra olmamış bir başkan olarak anılmak istemiyor. Ayrıca ibra edilmemesi, olası bir adaylık durumunda karşısına çıkacak en büyük engel.

Fikret Orman'ın ibra edilmediği kongrede, Çebi ve çevresinin ciddi bir rolü vardı. Fikret Orman ve muhalif kanat Çebi'ye aynı şekilde cevap vermek için hazırlanıyor.

Skor

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 4 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki