'BEŞİKTAŞ İLKELERİNDEN TAVİZ VERMEYECEĞİZ!'

Beşiktaş Başkanı Hasan ARAT, As Başkan Mete VARDAR'ın ev sahipliği yaptığı iftar organizasyonunda basın mensuplarının sorularını yanıtladı...
Haberin yayılanma tarihi:02 Nisan 2024, Salı

"HEDEFİMİZİ LİG ÜÇÜNCÜLÜĞÜ VE KUPA ÜZERİNE KURDUK"

Göreve geldikten sonraki ilk 2 ayın çok zor geçtiğini kaydeden Hasan Arat, "İlk 2-3 ayımız çok sıkıntılı geçti. Çok üzüldük. Bunu kamuoyuyla çok paylaşamadık. Çok şükür, etkili bir yönetim kurulumuz var. Çalışmaları beni bile mahcup ediyor. Öğrenmeye de başladık. Eksiklerimizi biliyoruz ve tamamlamaya çalışıyoruz. Bundan sonra en kritik safha kupaya ulaşmak ve doğru transferi yapmak. Gelecek sezon UEFA'da büyük bir değişim olacak. Transfer komitemiz kuruldu. Samet Aybaba ile çalışıyorlar. İyi bir şeyler yapacağız. Moralimiz daha iyi. Hedefimizi yakalamalıyız. Çok zor bir 2 ay geçirdik. Çok iyi olmak zorundayız. Hedefimizi lig üçüncülüğü ve kupa üzerine kurduk. Bu hedeflere ulaşmak önceliğimiz" dedi.

"KULÜPLER BİRLİĞİ'NİN HİÇBİR YAPTIRIM GÜCÜ YOK"

Beşiktaş Başkanı Hasan Arat, Kulüpler Birliği Vakfı'nın şu an hiçbir yaptırım gücü olmadığını söyleyerek, "Kulüpler Birliği Vakfı, 2000 yılında Anadolu kulüpleri öncülüğünde kuruldu. Tüzük olarak hiçbir yaptırım gücü yok. Kendisini tüzük olarak tamamen yenilemesi gerek. Türk futbolunda böyle yön değişimine neden olamaz. Hukuki anlamda Kulüpler Birliği Vakfının etkin olması gerekir. Mutlak bir tüzük değişikliğine ihtiyaç vardır. Belki anonim şirket olmaya doğru gitmelidir. Türkiye bu açıdan komple bir kabuk değişimine gitmelidir. Başka çaresi yok” diye konuştu.

'TÜRKİYE RENCİDE OLUYOR'

Türk futbolunun son 2 aydaki görüntüsünün endişe verici olduğunu dile getiren Hasan Arat, “Beşiktaş, hakemlerin emekli olduktan sonra özür dileyecekleri bir kulüp değildir. Teknolojiyi bile kendi yöntemlerimizle halletmeye çalıştık. Bu dramatik şeyleri düzeltmeleri lazım. Türkiye'nin son 2 ayda dünyadaki görüntüsü endişe vericidir. Bu görüntüler Türkiye'yi rencide etmektedir. Bu işi yönetenler sorumlu davranmalıdır” açıklamalarında bulundu.

“BEŞİKTAŞ'IN İLKELERİNDEN TAVİZ VERMEYECEĞİZ"

Türkiye’de VAR kayıtlarının sızmasıyla birlikte yeni bir dönemin başladığının altını çizen Başkan Arat, “VAR yönetimi ile ilgili saklanacak bir şey yok. Türkiye, bu değişimi yapmak zorunda. Eğer yapmazsa finansal ve sosyolojik olarak devam edemez. Medyanın da şeffaf olması lazım. Beşiktaş'ın hakları yıllardır yenmiştir. Cevabımızı çok iyi vermeliyiz. Hala teknolojiye inanıyorum. Hakemlerin VAR'a gittiği anda ekranda görüneceği inancındayım. Yayıncı kuruluşun da anında o görüntüleri vermesi lazım. Hakkımız olmayan hiçbir şeyi istemeyeceğiz. Beşiktaş halkın takımıdır. İlkelerimizden taviz vermeyeceğiz. Beşiktaş'ı üzmemeleri için mücadelemizi sonuna kadar vereceğiz. İyi işler yapacağımıza inanıyorum. Sportif olarak başarıyı sağlamak zorundayız çünkü tüm bilançonun sonu sportif başarıya dayanıyor. İnşallah mahcup olmayız” diyerek sözlerini tamamladı.

'SEMİH KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR'

Milli takım kadrosuna dahil edilip kısa antrenmanlara alınmadıktan sonra Ümit Milli Takıma yollanan genç yıldızları Semih Kılıçsoy hakkında konuşan Beşiktaş Başkanı "Beşiktaş, milli bir unsurdur. Beşiktaş olmadan Türkiye olmaz, Türkiye olmadan Beşiktaş olmaz. Semih Kılıçsoy, kırmızı çizgimizdir. Bir Türk evladı olarak herkesin sahip çıkması gerekir."

'HAKKIMIZI ARAMAYA DEVAM EDECEĞİZ'

Türk futbolunun içinde bulunduğu kaotik dönemde haklarını aramaya devam edeceklerini belirten Arat "Son 4 ayda yaşadıklarımız Türk futbol tarihinin en tuhaf dönemidir. Hakem tokatlandı, takım sahadan çekildi, taraftarlar sahaya indi, VAR kayıtları dramatik şekilde açıklandı. Bunlara tepkisiz kalamayız. Böyle bir şey yok. Hakkımızı aramaya devam edeceğiz."

'SEBA GİBİ YÖNETMEK İSTİYORUZ'

Arat, Özgür Özel'in aktardığı Süleyman Seba anektoduna da değinerek, "Dün akşam, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Süleyman Seba ile ilgili sözleri tarihi bir andır. Beşiktaş için övünç kaynağıdır. Biz de Beşiktaş’ı Süleyman Seba gibi yönetmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 10 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki