BEŞİKTAŞLI ESKİ YÖNETİCİ UMUT ŞENOL İLE İLGİLİ OLAY İDDİA!

7B isimli medya şirketinde Üst Düzey Yöneticilik yapan ve CORE isimli medya tanıtım ve iletişim şirketinin de sahibi olan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclis Üyesi Umut Şenol tarafından finanse edilen trol ağının içerik üreticilerinin PKK’lı Übeyit Bartin’in ailesinden olduğu ortaya çıktı...
Haberin yayılanma tarihi:21 Mart 2024, Perşembe

UMUT ŞENOL VE CORE MEDYA;

Yeni Şafak gazetesinde yer alan habere göre Übeyit Bartin’in kardeşi, baldızı, yakın akrabaları ve yardımcısının yönettiği hesaplar tek tek deşifre olurken, bunların İBB Meclis Üyesi Umut Şenol tarafından beslendikleri tespit edildi. Şenol’un finansörü ise İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu.

İmamoğlu’nun İBB üzerinden yasak olmasına karşın Meclis Üyesi Umut Şenol’un şirketi CORE Medya’ya işler verdiği belirlendi.

KİRLİ AĞ DEŞİFRE OLDU

Umut Şenol’un kirli sosyal medya operasyonlarının Muhammed Ali Tokmak ile İBB’ye bağlı İstanbul Spor Etkinlikleri ve İşletmeciliği A.Ş.’de “Tesis Yöneticisi” olarak çalışan Uğur Arslan tarafından koordine edildiği öğrenildi. 2022 sonlarına doğru faaliyete geçen ağın eğlence, spor, kültür-sanat, siyaset gibi konularda yüksek takipçi sayısına sahip hesapların olduğu 2 ekipten oluştuğu tespit edildi. Mezkur gruplardan ilkinin “yasa dışı bahis” suçlamasıyla tutuklanan Bartin Trol Ağının sahibi “Azat” kod adlı PKK’lı Übeyit Bartin’in yardımcısı Mehmet Nuri Kul tarafından yönetildiği belirlendi. Übeyit Bartin’in baldızları Gülay ve Gülben Aynacı kardeşlerin de bu grupta yer aldıkları ortaya çıktı.

PKK’LI VE IRKÇI GRUPLAR BİRLİKTE

Diğer grubun yönetiminde ise mülteci karşıtlığı konusunda ön plana çıkan Bilgiç Trol Ağı ve “@tonjukuk” isimli hesabın sahibi Alican Bilgiç’in kuzeni Alper Yamaner’in bulunduğu öğrenildi. Trol ağındaki ekipler arasındaki koordinasyondan ise “@TedasElectricas” isimli parodi hesabın sahibi Yusuf Albayrak’ın sorumlu olduğu, toplam takipçisi 8 milyonu aşkın 21 hesabı olduğu tespit edildi.

ETKİLEŞİM VERİP HAYALET OLUYORLAR

Ağa dahil hesapların propaganda paylaşımlarını retweet ettikten birkaç saat sonra, paylaşımın görünürlüğünün yeterli seviyeye çıkmasıyla, retweetlerini sildikleri, böylece “siyasi hesap” görüntüsünden kaçtıkları, İmamoğlu adına sürekli PR çalışması yürütüp rakip adaylar hakkında psikolojik harekat yaptıkları tespit edildi. Söz konusu ağ yöneticileri, hesap sahipleri, söz konusu medya şirketi ve yetkilileri arasında yapılan para transferi de radara takıldı.

İŞTE O HESAPLAR

Gezmeliyiz, tumblr., Sporda O Anlar, TC Abartı Timi, Öğrendikçe Varız, Diksiyon Üzerine, Ne Zorsun, Musicart, turkish tv legents, videodan çıkamıyorum, sweet cat club, Discovey Of Geo, Tasarım Sanatı, Koskoca Mazi, ANT Haber, Enfes Spor Yorumları, Sporda Unutulmaz Anlar, Bilim ve Düşünce, ben ne izledim az önce, Tedaş, Siyasi Açıklamalar.

Yeni Şafak

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 8 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki