BJK ANAYASASI DEĞİŞİM AREFESİNDE!

Duyduk Mu & Medya Kartalı Genel yayın yönetmeni, Hakan ÖNCÜL yazdı...
Haberin yayılanma tarihi:18 Nisan 2024, Perşembe

BJK TÜZÜĞÜ KULUBÜN ANAYASASIDIR;

Bir asrı aşkın süredir var olan Siyah Beyazlı kulüp, yüzlerce kez Tüzük tadil kongresi yaşadı. ‘Beşiktaş Duruşu’’ diye diye BJK Anayasasını özellikle kendi iktidarlarını daha da güçlendirmek isteyen, hesap vermekten kaçınmaya çalışan koltuk sahipleri kulübün Demokratik yapısını her dokunuşta bozmak için kongre üyelerini ikna ederek gücün tek bir elde toplanmasına sebebiyet verdiler.

Maalesef bazen var olan kurulları kendisine bağımlı hale getirmeye çalışan ve/veya Divan kurulunu her toplantıda bir parça daha Siyah Beyazlıların ‘Senato’ olmaktan uzağa taşıyarak çay/kahve içilip yönetimlerin gövde gösterisi yaptıkları faydasız bir organizasyon haline getirmeyi başardılar. Elbette ki ikna olmak için hazır, sorgulamaktan uzak, neye el kaldırıp indirdiklerinin farkında olmayan üyelerinde bu garabette sorumlulukları büyük.

YAPTIK YİNE YAPARIZ!

Daha önce gerçekleştirilen tüzük tadil kongrelerinde kötü niyetli yönetimlere engel olabilmek adına Duyduk Mu? & Medya Kartalı ekibi olarak BJK futbol, basketbol ve diğer branşlarda ki haberlere ara verip 1 hafta-10 gün boyunca yalnızca değiştirilmesi gereken maddeleri ve karşına uzman görüşlerini yayınladığımız doğrudur.

11 Mayıs 2024 tarihinde gerçekleşecek olan tüzük tadil kongresi öncesinde ifade ve şeffaflık konusunda eksiklik hissettiğimiz andan itibaren dün yaptık, yarın yine yaparız.

SORUYORUZ?

Çok Basit Ve Herkesin Anlayabileceği Şekilde İfade Etmek Suretiyle;

1-) Üye, taraftar ve kamuoyu BJK Anayasası’nın hangilerinin, neden, değişeceğini ve kulübe ne katkı sağlayacağını biliyorlar mı?

2-) Tüzük tadil komitesi olarak görevlendirilen ‘’Üst Aklın’’ ve/veya fikir babalarının gerekli yetkinliğe sahip olup olmadıkları, hangi isimlerden oluştuğu (Güvenilirlik) , uzmanlık alanları vb. gibi detayları açıklamayı düşünüyor musunuz?

3-) Tecrübeli üye ve kişilerden yeterli destek alındı mı?

4-) Geçmiş yönetimlerin kulüp için faydasız, yönetenler için faydalı her hangi bir BJK Anayasası’ndan çıkarılan tüzük maddesi var mı?

(ŞİMDİLİK) Hak Edene Saygılarımla
          Hakan ÖNCÜL.

YorumlarToplam 1 Yorum Yapılmış.     'SENDE YORUM YAP'

tamer ulusel
18 Nisan 2024, Perşembe, 17:40
bu soruları aynen bende soruyorum.bu tüzük tadil komitesini kim seçmiş kimmiş bunlar.
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki