HASAN ARAT GALATASARAY BAŞKANINA ''HADDİNİ BİLDİRDİ!''

Beşiktaş Başkanı Hasan Arat, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in açıklamalarına cevap verdi...
Haberin yayılanma tarihi:12 Mayıs 2024, Pazar

İŞTE O AÇIKLAMALAR;

"Biz burada çalışırken bazı haddini aşan açıklamalar olmuştur. Beşiktaş Jimnastik Kulübü, hayır hasenat işlerinde tavsiye verebileceğiniz en son kulüptür. Benim camiam daha ilk günden yola çıkmış, yardımlarını yüklemiş, çadırlarını kurmuş, çorba ısıtmış, gece evleri beklemiş, her türlü fedakarlığı bizim evlatlarımız yapmıştır. Kalkıp da haddini bilmeden Beşiktaş'a dilini uzatanlar, çok ağır taşın altında kalırlar. Dikkat etsinler! Beşiktaşlı bölgeye gitmiş, çocukların başını yanağını okşamıştır. Kendi yanağını okşatmamıştır."

DURSUN ÖZBEK NE DEDİ?

Dursun Özbek, katıldığı etkinlikle şu ifadeleri kullandı; "Bizimki kadar olmasa da onların da taraftar sayısı fazla. Onları bir konuda tenkit etmek isterim. 6 Şubat'ta ülkemiz büyük bir deprem felaketi yaşadı. 11 ilimiz bundan etkilendi. Kulübümüz, depremin ilk günü hemen bölgeye arabayla gitti. Oraya malzeme sevk ettik ama bu yetmiyordu. Hatay'da büyük bir çadır tuttuk. Bugün bölgeye gidin, herkes Galatasaray'ın oradaki faaliyetlerine saygı duyuyor. Şikayet ettiğim konu şu. Federasyon başkanına da dedim ama yapamadık. 3 kulüp, muazzam bir yarış içindeyiz. Öyle bir proje yapalım ki hayır için de yarışalım, 3 tane salon ver bize. Başkanlarla kamera karşısına oturalım ve taraftarlarımızı arayıp bağış isteyelim."

"Biz, TOKİ ile bir anlaşma yaptık. 300 konutu biz karşıladık. Bölge insanı çok kötü durumda. Kahramanmaraş'taki temel atma töreninde rakiplerimize seslendim: 'Yeşil sahada geçemiyorsunuz bari bu konuda bizi geçin' dedim. Ey Fenerbahçeliler, Beşiktaşlılar! 100 tane gelin siz yapın. Biz 100 konut için anlaştıysak siz 150 konut için anlaşın. Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşusun. Peki neredesin? Sayın Cumhurbaşkanı da benim söylediğim şeyleri söyledi. Bu tip sosyal konularda da kulüplerin hazır olması lazım. Bölge insanı, onlara sarılmamızı ve ellerini sıkmamızı istiyor. Buradan bütün sivil toplum kuruluşlarına sesleniyorum. Bölgeye gidin ve oradaki insanları ziyaret edin."

''TÜZÜĞE AYKIRI 5751 ÜYEMİZ VAR''

Beşiktaş’ta Tüzük Tadili ile İlgili Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı dün Tüpraş Stadyumu’nda gerçekleştirilirken Kulüp Başkan Hasan Arat, “Bu tüzük tarihimizde ilk kez keyfiliğe son verecek. Bundan sonra kimse kendi isteğiyle hukuki gerekçeler olmadan imza atamayacak. Yönetim kurulu başkanı tek imzayla her şeye imza atabiliyordu. Artık iki imza şartı olması gerektiğini söyledik” dedi.

''FULYA’DA KİRALAMALARI 25 YIL YAPMIŞLAR''

Arat şöyle devam etti: “Akaretler’i 2044’e kadar kiralıyorlardı. Fulya’da biliyorsunuz 25 yıllık kiralamalar yapıldı. Biz bu tüzükte diyoruz ki yönetim kurulları gayri menkullerimizi 10 yıldan fazla kiralayamaz. Beşiktaş mallarını tek tek geri alacak. Haksızlığa son verecek Beşiktaş. Dün Beşiktaş Belediye Başkanı ile konuştum. Kiradaki 1903 Mehmet Üstünkaya Tesisleri boşaltılıyor. Çilekli Tesisleri’ni geri alacağız.''

YENİ TÜZÜK AÇIKLAMASI

Başkan Hasan Arat tüzük taslağının alanında uzman kişiler tarafından yapıldığını belirterek, “Daha iyiye gitmek için yeniliklerden korkmayacağız. Şehit yakınları, gazilerimiz, sporcularımız otomatik üye olacaktır. Üniversite öğrencileri üye olacak. Tüm kurullarımıza en az iki kadın üye şartı getirdik. Yönetim kurulunda imza yetkisini başkanda bırakmadık, ikiye çıkardık. Elektronik imza gibi yenilikler getirdik. Bütün bunlar Beşiktaş’ın geleceğe adapte olma çabasını göstermektedir. Tüzük kurulu üyelerimize, kongre üyelerimize, tüzüğün hazırlanmasında ve onaylanmasında büyük bir özen gösteren Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak’a camiam adına teşekkür ediyorum. İyi bir noktaya geldiğimizi düşünüyorum. Beşiktaş güzel günlere doğru yelken açacak. 23 Mayıs’ta kupa final maçımız var. Sıkıntılı dönemi bitirmeye çok yakınız” ifadelerini kullandı.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 3 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki