BEŞİKTAŞ ENGELLİ BASKETBOL TAKIMI İÇİN 1 SADAKA!

Duyduk Mu & Medya Kartalı Genel yayın yönetmeni, Hakan ÖNCÜL yazdı...
Haberin yayılanma tarihi:21 Şubat 2023, Salı

NE ÇEKTİN BE VATANDAŞ!

Deprem olur halktan istenir, Koronavirüs gelir halktan para talep edilir, kaynak kim diye sorulan siyasetçi “Halkımız Halkımız” diye mitinglerde söylenir. (Dönemin Başbakanı Ahmet DAVUTOĞLU), Saraylarda oturan, kiralarda oturandan SMS ister yine de yetmez az gelir.

Beşiktaş’ta Farklı Değil!

Her yerden duyabilirsiniz. ‘Beşiktaş Küçük Türkiye’dir…’ Canım ülkemin yaşadığı her ve ne varsa Siyahı, Kırmızısı, Beyaz ile illaki bizim camiaya da sirayet eder. Dikkat edin, Ahmet Nur ÇEBİ yönetime gelir gelmez ilk işi ‘Bırakmam Seni’ kampanyası organize etmek oldu. Hatta kampanyalara doyamadı 2 ve 3. Bölümleri de yaptı. Ardından yaşanan soru işaretleri ile dolu konulara yeniden girmek, düşünmek dahi istemiyorum. Adnan DALGAKIRAN denilen iletişim beceriksizi, eski yöneticinin EGO’su yüzünden ‘1 Çuval’ proje berbat oldu.

Elçin KILIÇ Ve Dâhiyane BEŞİKTAŞ Engelliler Projesi!

Eylül 2022 tarihinde, Beşiktaş'ta amatör branşlarda sponsorluk anlaşması yapıldı. İmza töreni konuşmasında sponsor olan Baba yapı şirketi sahibi Elçin KILIÇ ‘İyi bir ekip oluşturdum. Birçok proje geliştiriyoruz. Başkanımızdan aldığımız yetkiyle şampiyon bir kadro kurduğumuza inanıyorum…’ açıklamalarında bulundu. (Takım 3. sırada, Bir tek internet sitesi kurulmuş başka proje duyamadık, herhangi bir ekibe rastlayamadık!)

BJK Kongre üyesi ve daha sonrada Ahmet Nur ÇEBİ tarafından Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de görevlendirilerek ödüllendirilen bu kişi, başkan tarafından tam yetkili olduğunu kendi ağzı ile söylüyordu. Beyefendinin aklına yukarıdan aldığı ‘Tam Yetkiyle!’ akıl almaz, muhteşem, dâhiyane, fevkaladenin de fevkinde bir proje geliştirmiş. Bir kutu, kutuyu açınca BEŞİKTAŞ Marşı çalıyor, içerisine 1 adet forma, 10 BİN TL bedelle taraftar ve kongre üyelerine satış!

Bilmiyorsan Öğren;

- Engelli Basketbol takımının yaklaşık 1 yıllık bütçesi 3,5 Milyon TL civarındadır. Sponsor olarak ya bu bütçeyi karşılarsın ve/veya kendi bütçen doğrultusunda bir anlaşma kulüpte uygun görürse imzalarsın.

- Yani sponsorun yardım toplamak gibi bir vazifesi yoktur. (O zaman voleybol, basketbol, hentbol vs… tüm amatör şubelerin sponsorları da aynı yolu izlerse kos koca BEŞİKTAŞ markası ne hale düşer?)

- İlla bir satış - kampanya, yapılacaksa bu kulübün başkanı, seçilmiş yönetimi, maaşlı pazarlama elemanları, engelli takımı yetkilileri yapar. Bunların hiç birisi sen değilsin Elçin KILIÇ!

- Nerede olduğunu bir anla, önce bir düşün. Engelli camiasına gönül vermiş insanların, aynı tüm dünyadaki örnekleri gibi tek bir amaçları vardır. Engellerimiz yeryüzünde ki herkes gibi ötekileştirilmemesi gereken bireyleridir ve para toplama, sadaka kültürü, ajitasyon, yardım gibi kavramlardan KESİNLİKLE uzak tutulmalıdır.

SON SÖZ; Umuyorum Başkan ÇEBİ’nin de ‘Olur’ verdiği bu saçma sapan sözde projeden, bir an önce vaz geçilir. Belki de yeni bir yöntem geliştirebiliriz(!) Engelli Basketbol takımı oyuncu, teknik heyet, hoca derken 20-25 kişilik bir ekip. Salalım her gün değişik semt ve mekânlara, başlasınlar para toplamaya;

ALLAHIN RIZASI İÇİN 1 SADAKA
ALLAHIN ENGELLİLERİ İÇİN 1 SADAKA
ALLAHIN ELÇİN’İ İÇİN 1 SADAKA
ALLAHIN İŞ BİLMEZ İNSANLARI İÇİN AKIL FİKİR…

Ne dersiniz, millet orada deprem felaketinde canı ile boğuşurken biz engelli basketbolcularımızı dilendirelim mi?

Hak Edene Saygılarımla
      Hakan ÖNCÜL.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 1 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki