BEŞİKTAŞ'TA YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR!

Futbol Akademisi Gençlik Gelişim Teknik Sorumlusu Mehmet Ekşi için düzenlenen basın toplantısında Sergen Hoca, çok önemli açıklamalarda bulundu...
Haberin yayılanma tarihi:10 Eylül 2020, Perşembe

"YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR"

Mehmet Hoca camianın sembol isimlerinden biri. Futbolu bıraktıktan sonra da çok önemli işlere imza atmıştır. Tarihimizde altyapıdan efsane isimler çıkarmış bir camiayız. Sürekli dışarıdan oyuncu alalım düşüncesi, çok ciddi ekonomik sıkıntılar getirdi. Başkanımız bütün vaktini, her şeyini burası için harcıyor. Hiçbir şey kolay olmuyor. İnşallah iyi bir dönem başlayacak. Mehmet Hoca çok iyi işler yapacak. Ben de geldiğimde gençleri oynattım ve fitili ateşledim Mehmet Hoca da inşallah devamını getirir. 11'e yakın 21 yaş civarında oyuncumuz var. Hala da 'Gençlere önem vermiyor' deniliyor. Bunlar benim için üzücü. Geriye dönüp bakın, haftalarca benden başka 19 yaşında oyuncular oynatan var mı?"

"YETENEĞİ VARSA OYNATIRIZ"

"Altyapıdan 20-30 oyuncu alırız, oyuncu olduktan sonra sıkıntı yok. Ancak başkana da söyledim, genç diye Beşiktaş'ta kimseyi oynatamayız. Yeteneği olmalı, geri kalanını biz hallederiz. Gençlerle oynarım ama 6. hafta 3 beraberlik, 3 mağlubiyet aldığımda bana ne diyeceksiniz? "Sen gençlerle oynuyorsun, helal olsun?" diyecek misiniz? Siz hangi ülkede yaşıyorsunuz, takımın kadrosunu biliyor musunuz? Bizde zaten şu an fazla genç var."

GENÇLERİ RAHAT BIRAKIN

"Bu genç oyuncuların fazla üstüne gitmeyin! Çocukları rahat bırakın! Ne zaman oynayacak? Neden oynamıyor? Biz zamanı gelince oynatırız. Rıdvan neden oynamamış? Haftalarca Caner Erkin kulübede oturdu, Rıdvan oynadı. Oynaması gerektikleri an oynarlar. Siz antrenmanları izlemiyorsunuz, sakatlıklarını ve psikolojilerini bilmiyorsunuz. Bir futbolcunun üstüne gidersek, sürekli oynatalım derken kaybederiz. Sırası gelince hepsi oynuyor. Çok aceleci olmayalım. Maç kaybedince 'Neden gençleri oynatmıyor?' demeyin. Burada 6-7 genç aynı anda oynamaz. Burası Beşiktaş, hedefler var. Rıdvan Yılmaz önemli bir gelişim gösteriyor, büyük bir ihtimalle yurt dışına gider. Ersin Destanoğlu da öyle. Ajdin Hasic geçen sene tereddütlerimiz vardı ama inanılmaz gelişim gösterdi. Atakan Üner de çok iyi."

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 4 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki