'BİR BAŞKAN NE KADARA YÖNETİCİSİNİ YARI YOLDA BIRAKIR?'

Duyduk Mu & Medya Kartalı Genel yayın yönetmeni, Hakan ÖNCÜL yazdı...
Haberin yayılanma tarihi:11 Temmuz 2023, Salı

‘Yola Çıktıklarını Yolda Bulduklarına Değişirsen; Hem Yolunu Kaybedersin, Hem Dostunu!’ Necip Fazıl KISAKÜREK.

Ahmet Nur ÇEBİ’nin, Fikret ORMAN dönemi 2. adamlık ve son olarak BEŞİKTAŞ başkanlığında ‘Yolda Bulduklarına’ değiştiği birçok isim yazarım buraya. Hatta ilk zamanlar kendisinin karşısında olduğum için ben ve ekibime nefretle bakan, akabinde helallik isteyen, haklı olduğumuzu algılayan, kibri müsaade ettiğince özür dileyen, kandırılan, bir zamanların ‘Güç Zehirlenmesine’ uğramış, yolunu kaybetmiş eski dostları!..

BAŞKAN KENDİNİ AŞTI

Her zaman, her yerde söyledim yinelemekte fayda var. 10-11 yıl önce tanıdığım Ahmet Nur ÇEBİ BJK’da ki ilk zamanlarında iyi, nazik, söylenenlere itibar eden, en azından ‘MIŞ’ gibi yapan naif bir adamdı. Fakat daha sonrasında içine Fikret ORMAN virüsü girdi ve öğretilmiş camia aklı, kendisine çok ağır geldi. Artık BERHUDAR’lıktan uzak, söyledikleri güven vermeyen, her an-herkese-her şeyi yapabilecek ipleri elinden kaçırmış bir lider portresi çiziyor. Yazacağım hikâyenin konusunda bu kez kendi listesine aldığı, kendi yöneticisi…

Adı: Melih ARSLAN: Voleyboldan sorumlu BJK yönetim kurulu üyesi. Baştan söylemeliyim ki kendisini tanımam etmem, bir bardak çay içmişliğim yoktur. Bilen bilir 4 senedir de ‘İnsan Detoksuna’ girdim.

Melih ARSLAN’a küme düşen Voleybol takımının sorumluluğu verilir. İlk iş olarak, kendisine bir ekip kurar ve Voleybol Şubesi Yönetim Danışmanı Nalan URAL ile birlikte Şube Yöneticisi Kartal EJDER’i göreve getirir. Doku ve planlama tutar, takım 2023 Nisan ayında BEŞİKTAŞ Ceylan Kadın Voleybol 1. Ligi’ni şampiyon olarak tamamlayarak Sultanlar Ligi’nde yer almaya hak kazanır.

SPONSOR ‘PARA BENDE MÜHÜR BENİM’ DİYOR!

BJK’nın kronik hastalıklarından birisi de başarının paylaşılamaması. Sponsor firma olan CEYSU yönetim kurulu başkanı Ali CEYLAN, resmen ilan edilen şampiyonluğun ardından soluğu Ahmet Nur ÇEBİ’nin yanında alır. Başkandan alışılmadık bir talepte bulunur. ‘Melih ARSLAN’ın kurduğu ekibi istemiyorum.’ Ne yazıktır ki BEŞİKTAŞ başkanı, BEŞİKTAŞ yöneticisini ‘Bir Avuç TL İçin’ gözden çıkararak ilk etapta Nalan URAL ile birlikte Kartal EJDER’le yollar ayrılır.

‘Para Tanrıları’ bir kez kurban istemiş ve BEŞİKTAŞ başkanından istediğini almıştır. Sonrasında Yönetim Kurulu Üyesi Melih ARSLAN'ın voleybol şubesindeki görevlerinden ayrıldığı, yönetim kurulundan da istifa etme ihtimalinin bulunduğu vs.. kulüp içerisinde sıkça konuşuldu. Ancak resmi olarak böyle bir durum asla gerçekleşmedi. Ben kendi adıma istifanın tek taraflı bir müessese olduğuna inanırım. Gerisi kendi payıma Lafügüzaf.

Ekip Olarak Biz Bu Konuda Ders Çalışmaya Devam Ediyoruz.

* Ahmet Nur ÇEBİ kaç paralık sponsorluk ücreti için ‘Yola çıktığını, yolda bulduğu ile değiştirmiş?

* (Resmi Olarak) Firma ne kadarlık ödeme yapmış ve taahhüttü ne kadar, kaç yıl?

* Ahmet Nur ÇEBİ yönetimi ile birlikte ayyuka çıkan ‘1 Garip Sponsorluk’ anlaşmalarında olduğu gibi, bu vakanın da kapalı kapılar ardında kalan gizemli hikayeleri söz konusu mu? Yakında kokusunu duyarsınız...

Dos-doğru olan ise tek bir gerçek var sevgili dostlar; BEŞİKTAŞ başkanın yolunu da, dostlarını da kaybedeli çok uzun zaman oldu.

Hak Edene Saygılarımla
      Hakan ÖNCÜL.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 6 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki