MASALLARDAN SIKILANLARA BEŞİKTAŞ GERÇEKLERİ!

Duyduk Mu & Medya Kartalı Genel yayın yönetmeni, Hakan ÖNCÜL yazdı...
Haberin yayılanma tarihi:16 Kasım 2022, Çarşamba

“BEŞİKTAŞ Kötü Yönetiliyor” Diyenleri Gerçekten Anlayamıyorum Çünkü BEŞİKTAŞ Hiç YÖNETİL(e)MİYOR;

Yaklaşık 1,5 aylık Dünya Kupası arasına girdik. Şimdi molayı çok iyi değerlendirerek ‘Beşiktaş’ın maçı var. Haber yapma, yazı yazma..’ diyenlerden de sıyrılıp, genel bir BJK’nın gidişatını elimizden geldiğince yorumlayalım. Buyurun topu hep beraberce yere indirelim. Kulübün futbol, ekonomi ve idari açıdan tamamına bir göz atalım.

FUTBOL VE ANLATILAN MASALLAR;

Mevcut yönetiminin ilk zamanlarını hatırlayalım. Gelen tüm tepkilere rağmen Ahmet Nur ÇEBİ Futbol A.Ş. Başkanlığını reddetmiş, önce maaşlı bir personeli futbolun başa getirip ardından koltuğu Erdal TORUNOĞULLARI’na devretmişti. En sonunda da yanlış bir düzen getirdiğini belki de ‘Kandırıldım’ psikolojisi ile yeniden BAŞKAN olduğu kulüpte, BAŞKAN olarak kendisini atamış oldu(!)

Futbol da yandaş kalemlere “Devrim, Özkaynak, Alt Yapı…” masallarını yazdırarak eski menajerlikten devşirme Ceyhun KAZANCI’dan sportif direktör icat eden yönetim, İsmail bile olamamış Ismael’den büyük hoca, Önder KARAVELİ’den alt yapı sihirbazı algısını yaymama başladı. Bu arada futboldan sorumlu yönetim kurulu üyesi de işletmeci, tatlıcı, mikrofonlara fısıldayan Emre KOCADAĞ’dan başkası değildi.

Peki, 3 Yılın Sonunda Netice Ne Oldu?

Elbette ki Ahmet Nur ÇEBİ’nin hayali gerçekleşti(!) Kendisi gibi Trabzonlu daha öncede beraber çalıştığı hemşerisi Şenol GÜNEŞ yapılan onca planlama, harcanan Yüz Milyonlar çöpe atılarak tek sorumlu olarak başa getirildi. Tahmin edebileceğiniz gibi, hatırı sayılır bir kontrat karşılığı…

- Valerien ISMAEL Nerede? ''Ağaca Çıktı''

- Önder KARAVELİ Nerede? ''Balta Kesti'

- Ceyhun KAZANCI Nerede? “Suya Düştü''

- Emre KOCADAĞ Nerede? ''Dağa Kaçtı''

- Ahmet Nur ÇEBİ Nerede? ''Yandı, Bitti, Kül Oldu...''

Aslında Başkan ve yönetimi, sadece bir teknik direktörden değil; Sportif direktörüyle birlikte kurguladığı ve bizden inanmamızı istediği hayal ürünü, yeni BEŞİKTAŞ modelinden de vazgeçti. Şenol GÜNEŞ tercihi de ‘Takkenin Düştüğü Kel’in Göründüğü’ son hamledir bence(!)

Ahmet Nur ÇEBİ idaresinde, 1 gol averajla şampiyon olan Sergen YALÇIN’lı bir sezon da var elbette. Şampiyonlar ligi gibi en üst seviyede arenaya hazırlanırken Beşiktaş’ın eski hocasının aylar sonra itiraf gibi sözleri, o döneme ayna tutacak cinsten. '‘Yeni sözleşme imzalamak için 33 gün bekledim. Kimse kapımı çalmadı. Beşiktaş olarak bizim kontratıma falan değil, Devler ligine hazırlanmamız gerekiyordu…’'

 BJK’nın lokomotifi olan futbolun, Ahmet Nur ÇEBİ idaresinde 3 yıllık aşağı-yukarı özeti bu şekilde. Bundan sonra ki bölümlerde Projeler, ekonomi, branşlar ve yönetici performanslarına da bir göz atalım.

(Şimdilik) Hak Edene Saygılarımla….

          Hakan ÖNCÜL.

ARKASI YARIN

Borç 2 Kat Arttı

Korkuluklardan Korkuyorum

Güçlü Başkan/Yönetim Çok Çabuk Çürüdü

Fikret ORMAN’a Neden Yanlış Davalar Açılıyor?

Ahmet Nur ÇEBİ 600 Milyon TL’lik Sözünü Tutacak Mı?

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 10 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki