SEN UYURKEN GÜZEL DİVAN!..

Duyduk Mu & Medya Kartalı Genel yayın yönetmeni, Hakan ÖNCÜL yazdı...
Haberin yayılanma tarihi:16 Ağustos 2020, Pazar

Beşiktaş Divan’ımı Çok Severim Ama Bu Aralar Çok Fazla ‘Uyuyor’

Bu nedenle DİVAN UYURKEN, neler kaçırdığını aynı bir günlük tutarcasına küçük-küçük notlarla yazmak istedim.

Sen Uyurken Güzel Divan;

Beşiktaş’a normal maliyetinin 2-3 misli fazlasına, bir stat yapıldı. ‘Ama Stat Yapıyoruz’ denilerek, koca bir camia sürekli oyalandı. Bir yılda biteceği söylenen stat, 3 yılda ancak bitirildi. Çimi, Güvenlik odası, mebranı, çatısı için kat be kat fazla bedeller ödendi. 42 Bin kişilik statlar ortalama 250 MİLYON TL’ye mal olurken, BJK’ya 550-600 MİLYON TL’lik fatura çıkartıldı.

Sonra Sen Yine Uyurken Güzel Divan;

‘DEMİRÖREN Dönemini Denetletiyorum. En kısa zamanda Açıklayacağım’ denile-denile, bizde 7,5 yıl UYUTULDUK. Hem de öyle böyle değil. Tam bir ölüm UYKUSU. Sonra ‘Yıldırım DEMİRÖREN İyi Beşiktaşlı’dır’ dendi. Şimdi bu masal yeniden UYUYALIM diye tekrar anlatılmaya başlandı!..

Senin Uykunun En Derin Zamanlarındayken Güzel Divan;

Yüz Milyonlarca Liralık krediler çekildi. Onlarca yıl, BJK’nın geleceği ipotek altına alındı. Öyle bir ‘Bankalar Birliği Anlaşması’ yapıldı ki, Siyah-Beyaza çaktırmadan KAYYUM atandı. Başkan/Yönetici artık yöneten değil, idare eden oluverdi.

Belki Artık Uyanırsın Diye Beklediğimiz Günlerde Güzel Divan;

Camiamızın adı, Reza Zarrap gibi çapsızlarla ‘Gözünde Beşiktaşlı Işığı Var’ denilerek aynı cümlede anıldı. İzzeti-i ikram da bulunuldu. Şerefine yemekler tertip edildi. Beşiktaş taraftarına ipe-sapa gelmeyecek laflar eden, yumruk sallayan Abdullah AVCI teknik direktörlüğe getirildi. Yetmedi, yanında ismi terör örgütü ile anılmış Orhan AK’da bonus olarak geldi. Şimdi o teknik kadroya, MİLYONLARCA TL borç ve ödememiz var bizim.

Sen Uyurken Önce Böldüler-Sonra Yönettiler Güzel Divan;

Hayatının 55 yılını Beşiktaş’a harcamış BJK DİVAN KURULU ESKİ BAŞKANINA, TÜRK SPOR TARİHİNDE görülmemiş bir komplo ile koltuğundan ettiler. Yetmedi; Dava üzerine davalar açarak, yıllarca Mahkeme koridorlarına mahkum ettiler. Dönemin iktidarı o kadar hırslı ve gözünü karartmıştı ki; Muhalif olanları Kongre üyeliğinden attı, aleyhte yazan gazetecileri dava etti, sindirmeye çalıştı. Sen o dönemler nerelerdeydin DİVAN?

Birileri, sahte evrak düzenleyerek kulüp idaresine talip olmuşlar sonradan duyduk. Camianın Başkanı kendi kendine ihale vermiş, Avukat yöneticisi ‘2 MİLYON TL DANIŞMANLIK FATURASI’ kesmiş şahit olduk. Kartal yuvalarından nakit-ürün yok oldu #PARALARNERDE bulamadık. Aras ÖZBİLİZ, Mertcan ÇAM’la gibi transferlerle BEŞİKTAŞ’ın buharlaşan servetine engel olamadık. Kocaeli Birlikspor’a Milyonlar aktarıldı, giden-gitti geri gelmedi anlayamadık.

Belki de en önemlisi ‘GÜÇLÜ BEŞİKTAŞ’ın olmazsa-olmazı, Kulübün tüm kurulları işlemez halde. Tarafsızlığını yitirdi. Zaten sende uyuyorsun! BİR ŞANLI TARİH SON BULMAK ÜZERE, görmüyor musun Güzel Divan?

Söyler Misin DİVAN’ım Ne Zaman Uyanacaksın?

Yok, en kısa zamanda ölü toprağını atıp üzerinden kalkmayacaksan ayağa bize de yer aç yanında. Bizde ‘UYUYALIM’ artık. Çünkü Bu kadarı; BEŞİKTAŞ’ada Onu sevenler içinde çok fazla!

Hak Edene Saygılarımla
      Hakan ÖNCÜL.   

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 2 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki