SÜLEYMAN SEBA KAÇ KEZ DAHA ÖLMELİ?

Duyduk Mu & Medya Kartalı Genel yayın yönetmeni, Hakan ÖNCÜL yazdı...
Haberin yayılanma tarihi:13 Ağustos 2023, Pazar

Bugün Cennet Mekân Süleyman Ağabeyin Ölüm Yıldönümü;

Büyük efsane aramızdan ayrılalı tam 9 yıl oldu. Canım Yanıyor, kabullenemiyorum.

Bu Hayatta 3 Kırmızı Çizgim Var

Mustafa Kemal ATATÜRK, Süleyman SEBA ve oğlum KARTAL. Bu sınırlara dokunanı asla affedemiyorum. BJK Divan Kurulu başkanı ve müstakbel başkan adaylarından Tevfik YAMANTÜRK’ü, işte tam da bu neden dolayı iç dünyamda bağışlamıyorum.

YAMANTÜRK 3-5 aylık kısa yöneticiliğinin ardından Süleyman SEBA’ya hadsiz laflar etmiş ve medya aracılığı ile ağıza alınmayacak cümleler sarf ederek sözde muhalefet etmişti.

İşte O ‘Görgüsüz’ Benzetmeler…

- ‘Seba adeta bir hasta. Ama ben de doktor değilim. 1917 Rus zihniyetini taşıyor... Bu kafayla da bir yere gidemez...’

- ‘Öylesine köşelere çekilip de, leblebiyle rakı içerek başkanlık yapılmaz...  Bugüne kadar sabrettiysek, o bizim terbiyemizdendir.’

- ‘Seba’nın bonservis ücretini vereyim, Fenere gitsin...’ (1991 Haziran)

GÜZİDE(!) BEŞİKTAŞ BASININA;

Evet, artık Süleyman SEBA yok ve bir daha da gelmeyecek. Şimdi ‘Kral Öldü Yaşasın Yeni Kral’ formatında, Tevfik YAMANTÜRK Siyah-Beyaz masada kart dağıtıcı. Güçlü, parası-pulu var, olası bir seçimde müstakbel başkan adayı.

Durmayın çıkarın fotoğraf makinelerinizi. SEBA’nın mezarı başında dua ederken, YAMANTÜRK’ün resimlerini çekip bol bol yayınlayın.

Onursal başkanın evinin önünde bulunan BJK Denetleme Kurulu üyesi başkanı Gökhan TİRYAKİ’nin listesinde bulunan bir üyenin, ailesinin işlettiği Bordo restorana uğramayı sakın ihmal etmeyin. Gitmişken bişeyler yiyip, için muhakkak. Garanti veririm ki hesap ödendi.

Sağlığında SEBA’nın yamacından ayrılmayan, Fikret ORMAN ile birlikte ‘2016 yılından beri BEŞİKTAŞ üniversitesi kuracağım’ diye üyeleri kandıran Anıl CANSIZOĞLU’nun gözlerinin içerisine bakın mesela. Eski başkanına, ağabeyine etmedik laf bırakmayan bir kişinin limanına sığındığında yüzünün aldığı hali bana özelden yazın.

Kesinlikle, sosyal medyadan canlı yayınlar açın. ‘Süleyman SEBA İle Bir Anınızı Paylaşır Mısınız?’ diye Tevfik YAMATÜRK’e soru sorun ve kap kara mazinin üzerini toprak ile örtmeye çalışın.

Evet Doğrudur; Efsane başkan SEBA’yı bundan tam 9 yıl önce ebediyete uğurladık, artık aramızda değil. Bu kadar saygısızlık, vefasızlığı gördükçe iyi ki bu günleri görmedi diye düşünmeden edemiyor insan. Ama yüreğimizde ki onursal başkanı ne yaparsanız yapın, nefes aldığımız sürece öldüremeyeceksiniz haberiniz olsun. Zaten Süleyman SEBA’yı, daha kaç kez Öldürebilirsiniz ki?

Süleyman Ağabeyime Minnet Ve Özlemle...

Hak Edene Saygılarımla

     Hakan ÖNCÜL.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 2 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki