''TEK ADAM!''

Duyduk Mu & Medya Kartalı Genel yayın yönetmeni, Hakan ÖNCÜL yazdı...
Haberin yayılanma tarihi:04 Ekim 2021, Pazartesi

Hayatım Boyunca Demokrasi Sistem Ve Geleneklere İnandım

Kişilere inanmam. İnsanoğlu şaşar-beşer. Canım Ülkem ve BJK, ‘Tek Adamın’ iki dudağının arasına bırakmaktan çok daha büyük. Siyasete pek bulaşmayı istemiyorum. Bu yüzden klavyemi Siyah-Beyaza çeviriyorum.

BJK VE BAŞKANLIK

Kulübe yakın kişiler bilirler. Beşiktaş’ta, yazılı olmayan bir Başkanlık sistemi vardır. Çünkü 1 numara ile ters düşen yönetim kurulu üyesinin, bir dahaki seçimde listeye girebilme şansı yoktur. Hele birde Başkanın etrafına etten duvar ören 3-4 kişi ile gün geçtikçe kendisini ‘Dev Aynasında’ görmeye, vazgeçilmez olduğunu düşünmeye başlar. Buna örnek olarak da X Başkan Fikret ORMAN’ın ‘Ben Çökersem Beşiktaş Çöker’ dediği konuşmayı gösterebiliriz. Kahkaha atarak gülmek istersek de Paralar Nerde söyleminin baş-kahramanının, ‘Anket Yaptırdım Beşiktaşlıların % 88’i Beni Seviyor’ ifadelerini hatırlayalım. Çok merak ediyorum, iddia edilen Yüzde 88 Nerede?

'GÜÇLÜ BAŞKAN' ÇEBİ

Ahmet Nur ÇEBİ seçimlere ‘Güçlü Başkan’ sloganı ile girmişti. Peki, acaba ‘Güç’ Beşiktaş Mı? Yoksa başkanın kendisi mi? SORALIM…

- Herkesin malumudur ki Fikret ORMAN Siyah-Beyazı önce böldü, sonra yönetti. Yönetirken yanında da 2 numaralı koltukta Ahmet Bey oturuyordu. Dolayısı ile kendisinin de sorumluluğu söz konusu. Acaba ‘Güçlü Başkan’ ÇEBİ, Beşiktaş’ı son 2 yılda tekrar camia olabilmenin adımlarını atabildi mi? Yoksa ayrışmalar daha da arttı mı?

- ‘Güçlü Başkan’ tüzel ve kişisel iletişiminin iyi olduğunu düşünüyor mu?

- ‘Güçlü Başkan’ Mevcut Yönetiminin, Profesyonellerinin, ‘Güçlü’ ve BJK’ya yakışır şekilde olduğunu düşünüyor mu? (Zaten Çoğu Bir Önceki Yönetimden Transfer!)

- ‘Güçlü Başkan’ Fikret ORMAN Ve Son 10 Yıldan Hesap Sorulabildi Mi? Hani şu A.Ş. toplantısında tek başına İbra Edilmeyen X Başkan. KPMG raporları aylardır Kulüpte. Açıklayın artık. Birileri elinizden mi tutuyor? Hazır Yıldırım DEMİRÖREN’in, kulüpten alacağını bağışladığını açıklamaya hazırlandığınız bu kritik haftalara girilmişken!

- ‘Güçlü Başkan’ sayesinde BJK’da borçlar azaldı, faizler düşürüldü ve kulüp yönetilebilir bir hale geldi mi?

- ‘Güçlü Başkan’ Kripto Para projesinde, konuya gerçekten her yönü ile (İleride Mahkemelik Olma Şansı Çok Yüksek) vakıf ve hakim mi? Kişilerin pazarlamaya çalıştıklarından değil, asıl gerçeklerden bahsediyorum!

Daha çok madde yazarım. Anlatmak istediğim BJK’nın derdi büyük. ‘Tek Adamın’ altından kalkabileceği gibi değil. Ekip lazım, öğrenmeye açık olmak lazım. Kaliteli ve donanımlı yönetenler lazım. ‘Kendine Müslümanlar’ değil!

EFSANE SERGEN YALÇIN

Beşiktaş Sergen hocaya, Sergen hoca Beşiktaş’a çok yakıştı. Hele birde geçen yıl gelen şampiyonlukla birlikte, Siyah-Beyaza gönül verenleri çok mutlu etti sağ olsun…

Geçen seneden ders çıkarmalı Beşiktaş. Kabul edelim ki şansımız da yaver gitti. Hatta Sergen hoca ve ekibinin stres altında yaptığı hatalar, az daha pahalıya mal olacaktı. (Örneğin Karagümrükspor Maçı) Neyse ki Rıza ÇALIMBAY’lı Sivasspor Feneri mağlup etti. Allah’ın lütfu Hatay’a 7 gol birden attık. Galatasaray, Denizlispor maçında 1 yedi – 1 penaltı kaçırdı ve 1 GOL FARK ile Şampiyon olduk.

Şimdi Şampiyonlar Ligindeyiz ve sakatlık belası dört biryanımızı sardı. Demek ki bir yerlerde yanlış giden şeyler var. Ve maalesef taraftarın çok sevdiği Sergen hocaya, yanlış yapabilme durumunda ikaz / uyarı ve hatta yol gösterecek vasıfta bir tane bile yöneten yok. Kimse kusura kalmasın. Birçok konuda eleştirdiğim BJK Başkanının, sezon başı sözleşme yenilemek için Sergen YALÇIN’ın oturduğu siteye gitmiş olmasını ben halen kabullenemiyorum. Kişiler gelir-geçer. Mühim olan makam. Öyle bir makam ki Süleyman SEBA gibi efsanelerden miras kalan… 

Özetle Beşiktaş ve camia zaten şanlı mazisinde olduğu gibi her türlü başarı, mutluluk ve şampiyonluklara layıktır. Böyle de olmalı. Ne Baba HAKKI, ne Gordon MİLNE, ne Metin TEKİN, ne Ali GÜLTİKEN, ne Feyyaz UÇAR, ne de Süleyman SEBA ‘TEK’ başına tarih yazmadı. Her bir isim büyük Beşiktaş’ın, Şerefli mücadelesinin onurlu birer neferiydi. TEK Başkan, TEK Oyuncu, TEK Hoca, TEK ADAM, hatta Sen-Ben yok. BEŞİKTAŞ var.

Hak Edene Saygılarımla
    Hakan ÖNCÜL.       


 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 8 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki