YANLIŞ ATA OYNADIN AVUKAT!

Duyduk Mu & Medya Kartalı Genel yayın yönetmeni, Hakan ÖNCÜL yazdı...
Haberin yayılanma tarihi:22 Nisan 2021, Perşembe

ADI:         Aker
SOYADI: Çıtak

Ne Kadar Kızgın Olsam da Adil Bir Yazı Yazmaya Çalışacağım!

Kendisinin adını özelikle muhalif kesimin açtığı Siyah-Beyaz davaların Avukatı olarak, son zamanlarda sıkça duyar olduk. Avukat Aker ÇITAK’a Medya Kartalı’nda da birçok kez, Özel haberlerimizde ve başka yerlerde çıkan haberleri yayınlamak sureti ile yer verdik. (Dileyen Arama Motorundan Sorgulatabilir) Dolayısı ile doğru yapılanı alkışlayıp, yanlışı eleştirme politikamız kendisi içinde geçerli.

GÜÇ ZEHİRLENMESİ TECELLİ ETTİ

Yukarıda ki açıklamayı yaptım, çünkü durumun kişisel olmadığını anlatmam gerekiyordu. Bu genç Avukatın BJK’ya katkı sağladığında, bizlerde insanlara duyurumuzu yapıp hak edene hak ettiğinin verilmesine bir nebze katkı sağlamışız demek ki! Ancak Aker ÇITAK, o zamanlar bir kadın Hakime küfür etmiyordu. Beşiktaş Kulübünün zaten kabul ettiği ve itiraz etmeyeceğini beyan ettiği bir davadan 2 BİN TL daha alabilmek için İstinaf mahkemesine gitmiyordu. Belki de en önemlisi ilk zamanlar davası Beşiktaş’tı. Kişisel hırslarla, hesap-kitap peşinde değildi. Sonradan ‘Güç Zehirlenmesine’ uğrayıp kin ve nefret saçmıyordu.

Mart Ayının Sonunda Sabah Gazetesi ‘KADIN HAKİME DURUŞMADA SÖZLÜ ŞİDDET!’ Başlığı İle Özel Haber Yayınladı

Haberi yapan Sema Alim DALGIÇ. Haber editörüm Onay için bana gönderdiğinde, hiç düşünmeden olur verdim. Bugün olsa, yine aynısını yaparım çünkü kendi ekibime ‘Beşiktaş’a Karşı Ben Hata Yapsam Yazacaksınız’ talimatını vereli tam 11 yıl oldu. Avukat Çıtak’ı överken iyiymiş, ancak bizde aleyhine bir haber çıkınca gerçek yüzünü ortaya koydu…

GÜNLER SONRA GELEN TELEFON

Tekrar etmekte fayda var. Haber Sabah gazetesine ait. İlk duyan biz olsaydık da netice değişmezdi. Aker ÇITAK cep telefonuma bizde çıkan haberi mesaj olarak gönderdi. Ardından da kendisi ile seviyesiz bir telefon görüşmesi gerçekleştirdik. Tabi tüm konuşulanları aktarmayacağım. Burada yazamayacağım detayları, kendisi ile bir yerde yüz-yüze geldiğimizde özellikle istişare etmeyi düşünüyorum!

Avukat bey ‘İstihbarat’ yapmış ve benim (Dolayı ile ekibimin) BJK Genel Sekreteri Mesut URGANCILAR, Yönetim Kurulu üyesi Hakan DALTABAN’ın ‘ADAMI’ olduğumu buyurdular. Hatta bununla yetinmeyip daha önce ‘Kendisinin Masasında Oturduğumu ve Hangi Ara Karşı Tarafa Geçtiğimi ...!’ sordular.

CEVABIMDIR;

Ömrü hayatında, benimle 3-5 kez yan yana gelen Güç Zehirlenmesine uğrayan Avukat! Sen kimsin de senin masan olacak! Ve/Veya beni o masanın bir ayağı, parçası olarak görece bileceksin? Serdar BİLGİLİ’den-Yıldırım DEMİRÖREN’e, Fikret ORMAN’dan-Ahmet Nur ÇEBİ’ye muhalif tavrını ve çizgisini bozmayan bizler şimdi ne olmuş olabilirde hayatımda yan-yana gelmediğim, görmediğim ve görmek istemediğim Mesut URGANCILAR’ın emrine girmiş olalım! Hakan DALTABAN’ı ise çok uzun zamandır tanırım. Çokta kıymet veririm. Ancak o yönetici, bense yönetime muhalif olduğum için sevgi/saygı baki kalsın diye aramıza bir mesafe koyduk. DALTABAN yönetici arkadaşlarını zorda bırakacak bir olayın içine girmez, bende eski bir dostluğu zedeleyecek hamlelerde bulunmam. İkimizde de bu ahlak var çok şükür. Bir tarafta senin kin ve nefret saçan iftira içeren sözlerin, bir tarafta 11 yıldır çizgisinden bir nebze olsun ödün vermeyen bizim sözümüz. Taktir Kamuoyunun Hodri Meydan!

Daha önce değindim. Telefonda yaptığın Efeliği, seninle (Özellikle Hakaret Kısmını) seninle bire-bir istişare etmeyi çok arzu ediyorum. Ben karşısında olduğum kişi ve kurumlarla, mücadelemi arkadan dolaşarak yapmam. Çok açıkça yazıyorum ki, bu saatten sonra azınla kuş tutsan tam karşındayım. Yaz bir kenara.

Sen sen ol, Beşiktaş’tan bir daha zaten kabul ettiği ve itiraz etmeyeceğini beyan ettiği bir davadan 2 BİN TL isteme. Sen sen ol, kimseye iftira etme, kin ve nefret zehrini kusma. Sen sen ol, bir daha hiçbir kadın hakime ‘Yapacağınız İşi S…’ diye laf etme. Sen kafanda ne ‘Beşiktaş Masası’ kurdun bilmiyorum ama, O hayali masada gözlerin daima ileriye baksın. Çünkü bundan sonra Tam Karşındayım. Bu kez Yanlış Ata Oynadın Avukat!

Hak Edene Saygılarımla
Hakan ÖNCÜL.   

YorumlarToplam 1 Yorum Yapılmış.     'SENDE YORUM YAP'

ali
23 Nisan 2021, Cuma, 02:00
Cenk sümerle, Umut Şenol'un trolü Ankaralıatiba canlı yayında birbirine girmiş. Twitterda herkes bunu konuşuyor.
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki