'YENİ TRANSFERLERİN YETİŞMESİ LAZIM!'

Beşiktaş yeni sezon hazırlıklarını ara vermeden sürdürürken, siyah-beyazlıların tecrübeli teknik direktör Şenol Güneş, planlarını anlattı...
Haberin yayılanma tarihi:09 Temmuz 2023, Pazar

TRANSFER AÇIKLMASI;

 Transfer konusunda net konuşan tecrübeli teknik adam, "İstanbul'da ısınma hareketleri yaptık, şimdi Avrupa kampımız başlıyor ve yeni oyuncuların o kampta olması bizim için çok önemli. Yönetim de bu konuda elinden geleni yapıyor. Birlikte çalışıyoruz" dedi.

NİYE SÖZLEŞME YAPIYORUZ?

Takımda kalmak konusunda ikilemde olan bazı futbolcular olduğunun altını çizen Güneş, Saiss örneğini verdi ve şöyle devam etti:

"Teklif var gitmek istiyorum diyor, iyi de bu sezon sözleşmen var, o ne olacak. O zaman sözleşmeleri ne diye yapıyoruz!." Konuşmamızınoff the record bölümünde, Umut Nayır'ı sorduğumda, "Daha hareketli, daha bitirici bir yerli golcü alacağız" diyerek Halil Dervişoğlu'nu tarif etmişti. Bizde sözümüzü tuttuk kimseyle paylaşmadık ama artık aşikar olduğuna göre bugün detayları yazabiliriz.

GENÇLERİ BİZ OYNATMALIYIZ

Arda Güler üzerinden içinde yara olan genç oyuncu konusuna değinen Güneş şunları söyledi: "Genç oyuncuları oynatan teknik adam ya da oynatmayan teknik adam olmaz.

Verilenfırsatı değerlendiren ya da değerlendirmeyen genç oyuncu olur. Biz de gençlere fırsat vermekle görevliyiz." Transferkonusunda her zaman temkinli konuşan Şenol Güneş bu kez, çok net, maddi konuların da çok fazla altını çizmeden konuşunca hem şaşırdım, hem de hocayı arama ihtiyacı hissettin. Yaklaşık 20-25 dakika bir sohbetimiz oldu. Başlayalım...

SORU; Hocam transfer konusunda çok net konuştunuz, acele edilmesini ister gibiydiniz, sizi ilk kez böyle gördüm!

ŞG: İstanbul'daki kamp bir bakımı ısınma hareketleri ama Avrupa kampına yeni oyuncuların yetişmesi bizim için önemli.

Acele etmemiz lazım.

SORU; Yönetimin bazı sorunlarıçözmesi gerektiğini ima ettinizya da ben öyle anladım!?

ŞG: Doğru anlamışsın, şimdi misal Saiss gitmek istiyor, adamın sözleşmesi var, Olur mu öyle gitmeksen gidersen biz aynı kalitede oyuncuyu nasıl buluruz, ne zaman buluruz? Takımda bu tür durumların öncelikle netleştirilmesi gerekiyor.

DERVİŞOĞLU'NU ÇOK İSTEDİ

Bu girişin ardından konuyu yerli forvete getirdim, hoca, "Umut Nayır'dan daha hareketli, yıpratıcı" diye başlayıp Halil Dervişoğlu'nu tarif etti ama bu bölüm off the record olduğu için yazmadım, kimseye söylemedim, artık transfer açığa çıktığı için bu konuşmayı da size aktarıyorum.

Halil Dervişoğlu Şenol hocanın bizzat istediği bir oyuncu...

Devam edelim...

SORU; On numara pozisyonuiçin ne diyorsunuz, sizinşampiyonluklarınızda Gomez-Sosa, Aboubakar-Talisca ikilisivardı... Şimdi beklentiniz nedir?

ŞG: Sosa bizde 10 numara gibi oynadı çok da faydalı oldu ama sonraki kariyerinde 6-8 de oynadı.

Böyle bir forvet arkası oyuncuya ihtiyacımız var.

SORU; Gedson sizin beğendiğinizbir oyuncu bunu biliyorum amahücumda istediğiniz verimialamıyorsunuz sanırım..

ŞG: O bölgede daha girişken olmalı, daha çok şut atmayı düşünmeli, bunu da yapacaktır zamanla çünkü çok kaliteli bir oyuncu.

SORU; Stoper istediğinizibiliyoruz. Son durum nedir?

ŞG: Saiss, Colley, Tayyib başta bu bölgede iyiyiz ama bir oyuncuya daha ihtiyacımız var.

Saiss gitme-kalma ikileminden bir an önce çıkmalı... Bu şartlarda bir stoper daha aldık mı yeterli!

SORU; Stoper gezegenin hangikıtasından düşünüyorsunuz!

ŞG: Öncelikle Avrupa olsun isterim ama olmazsa, başka bölgeler de olabilir. Takımda çok Afrika kökenli oyuncumuz var bu dengeleri de gözetmeliyiz...

SORU; Göreve geldiğiniz andanitibaren iyi bir iskelet kurdunuz,sisteminizi oturttunuz, şimdihedef nedir?

ŞG: Şampiyon olmak istiyoruz bunu söylemeye bile gerek yok ama dahası var. Beşiktaş şampiyon olmalı ve sonraki yıl Avrupa'da bir şeyler yapmalı. Buna göre yapılanmalıyız...

SORU; Kısa, orta ve uzun vadelidüşünceleriniz olduğunuanlıyorum.

ŞG: Aynen öyle. Burası Beşiktaş bir şey yaparken çok yönlü düşünmeliyiz.

SORU; Bir de genç oyuncularkonusu var, siz de Arda Gülerüzerinden bazı şeyler söylediniz..

ŞG: Teknik adam gençleri oynatır mı, oynatmaz mı, yok böyle bir şey. Genç adam o formanın yükünü taşıyabiliyor mu, taşıyamıyor mu, buna bakmak lazım.

Arda o yükü omuzladı, parladı, gitti. Bize düşen potansiyelini gördüğümüz gençlere şans vermek. O şansı kullanmak onların yeteneklerine kalmış. Gençler de kendilerini her yönden çok iyi hazırlamalılar biz onlara ancak yardımcı olabiliriz.

SORU; Hocam Başkan Ahmet NurÇebi ile dostluğunuz malum,ama dostluk başka iş başka.

Transfer konusunda yönetiminpolitikaları sizin hesaplarınıza nekadar uyuyor!

ŞG: Herkes elinden geleni yapıyor bunu biliyorum. Yeni oyuncuların Avrupa kampına yetişmesi önemli. Bu bizim lige ve Avrupa'ya daha kısa sürede, daha iyi hazırlanmamızı sağlayacak.

SORU; Şampiyonluk ve dahafazlası diyen bir Şenol Güneş varkarşımızda, bu çok önemli.

ŞG: Öyle olmalı, Türkiye için şampiyonluk amaç fakat konu Avrupa olunca şampiyonluk bizi daha büyük hedeflere taşıyacak bir araç.

Fotomaç

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 2 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki