''RÜŞVETİN BELGESİ OLUR MU?''

Makale yayınlanma tarihi:19 Ekim 2020, Pazartesi - 12:30
hakanoncul1903 @ hotmail.com

Rüşvet Tartışmaları Politika Tarihine İlk Kez En Çarpıcı Haliyle Özal Dönemindeki “Civangate” Davasında Girdi.

Aylarca gündemi meşgul eden bu davada Eska inşaatın sahibi Selim Edes Emlakbank’a yaptığı inşaat ve sattığı arsanın bedeli olan 120 Milyon doları tahsil etmek istemiş, Emlakbank Genel Müdürü Engin Civan’da bunu 3,5 Milyon Dolar rüşvet karşılığında yapacağını söylemişti. Dönemin yer altı isimleri araya girmiş ve D.Y. isimli kişi tarafından Engin Civan vurulmuştu. Ve “Civangate” olarak tarihimize geçen skandalda böylelikle patlak vermişti.

O duruşmalarda söylenen ve dünya rüşvet tarihine geçecek söz de Selim Edes’in Engin Civan’a söylediği şu sözdü: “Rüşvetin Belgesi Olur Mu P.z.venk?”
 
Bu cümle, Türkiye'deki yolsuzlukların simge cümlesi gibi oldu. Ama yolsuzluklar ne bu cümleyle başlamıştı, ne de bu cümleyle son buldu?

Beşiktaş’ta da son 10 yılda bir ‘Denetim Firması’ modası ortaya çıkarıldı. Öyle PROFESYONELCE bir algı ortaya konulmakta ki! Yeni yönetim eski dönemin tüm icraatlarını tek-tek inceletecek, sonra da kendi tabirleri ile ‘Hesap Soracak’

YILDIRIM DEMİRÖREN-FİKRET ORMAN

Fikret ORMAN Göreve geldiğinde söz verdiği üzere DEMİRÖREN'den hesap sormak için ''01.06.2004 – 24.02.2012 tarihleri arasında görev almış yönetim kurulu üyeleri ve yetki sorumlulukları olan kişiler hakkında ihtiyaç duyulduğu takdirde her türlü hukuki işlemi yapmaya yönetim kurulunun tam yetkili kılınması''nı içeren önerge, oy çokluğuyla Genel Kurul tarafından kabul edilmişti. Kulübün kasasından harcanan parayla Ernst&Young raporları hazırlatıldı. Raporun açıklanacağı Başkan ve yöneticileri tarafından kamuoyuna defalarca beyan edildi ve söz verildi. Hatta Ex Başkan bu durumu ‘Açıklamamak Beşiktaş'a ihanettir' diye tanımladı. Siyah-Beyazlı camia, Fikret ORMAN ve yönetim kurulunun 7,5 yıl sözünü tutmalarını bekledi. TUTMADILAR!

FİKRET ORMAN-AHMET NUR ÇEBİ

Şimdilerde isimler değişti fakat aynı senaryo sahnede. ERNS & YOUNG firması gitti, yerine KMPC firması eski yönetimi ‘Denetliyor’  Tam 1 yıl geçti. Belki de rapor BJK’ya teslim edildi bile?!

Hak Edene Saygılarımla

YAKINDA…

En Büyük Tanık Ahmet Nur ÇEBİ

- Eski Üyesi Yeni Yönetim Kurulu Üyesi

1 Senedir Görevde Olan Yönetim Kurulu Üyeleri de ‘Kusurlu’ Çıkarsa Ne Olacak?

Denetlemeye Muhtaç BJK Denetleme Kurulu BJK’yı Denetleyebilir Mi?

Başkan ÇEBİ’nin; ‘7 Sene Orada Yaşadım. Bunların Bir Çoğunu Gözlerimle Görmeme Rağmen, Engel Olamadım…’  Sözleri Ne Anlama Geliyor?

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 8 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki