AHMET NUR ÇEBİ VE UMUT TAHİR GÜNEŞ'İN BİR DÖNEM 'MEYHANEDE' ANLAŞTIĞI SPONSOR İFLASINI AÇIKLADI!

Beşiktaş ve Galatasaray'ın bir dönem sponsorluğunu yapan GKN Kargo iflas kararını açıkladı...
Haberin yayılanma tarihi:19 Nisan 2024, Cuma

KONKORDATO İFLASLA SONUÇLANDI;

GKN Kargo, geçen ocak ayında İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesi'ne konkordato talebiyle başvurdu.Başlangıçta, şirkete sunulan bir planla toparlanabileceği düşünülmüştü ve mahkeme tedbir amaçlı bir komiser atadı. Ancak zamanla şirketin mali durumu daha da kötüye gitti ve komiser heyeti, şirketin toparlanma şansının olmadığını belirten bir rapor sundu. Heyetin raporunda ''Şirketin geçici mühlet süreci, alacaklıların durumunu daha da kötüleştiriyor'' ifadeleri yer aldı.

Komiser heyetinin olumsuz raporu sonrasında, şirket için kritik bir duruşma düzenlendi ve mahkeme iflas kararı verdi. Bu, konkordato sürecinin en kısa sürede iflasla sonuçlanan dosyalar arasına girdi.

KULÜPLERE YÜZMİLYONLARCA TL BORCU VAR

Toplam 563 Milyon Liralık borcu olan GKN kargo bu borcunun 50 milyon lirasını, Galatasaray, Beşiktaş, Gaziantep Spor ve Şanlıurfa Spor gibi 4 spor kulübüne olan alacaklardan oluşuyordu. GKN Kargo'nun sponsorluk anlaşmaları yaptığı bu kulüpler, şimdi alacaklı durumuna düştü.

KONUYU BİR KEZ DAHA HATIRLAYALIM

- Gazeteci Metin Cihan, eski Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati'nin GKN Kargoda gizli patron olduğunu ve kara para aklandığı iddialarında bulunmuştu.

- Beşiktaş başkanı Ahmet Nur ÇEBİ, 1 yönetici ve dönemin basketbol şubesi sorumlusu Umut Tahir GÜNEŞ, şirket sahibi Gökhan AKYÜREK ile birlikte akşam yemeği eşliğinde anlaşmak üzere oldukları basına servis edildi.

- BEŞİKTAŞ, tarihinde ilk kez ‘Anlaşmak Üzereyiz’ gibi absürt bir resmi sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

-Medya Kartalı ekibi olayın peşini bırakmadı ve defalarca firma, yönetenler ve konunun takipçisi olarak yazı/yaptığı özel haberler ile aralıksız olarak uyarılarda bulundu.

- GKN kargo Beşiktaşlı yetkililerle yemeğini, tatlısını yedi ve günler sonra Galatasaray ile sponsorluk anlaşması imzaladı.

SAHİBİ ÖZEL JETLE GEZİYOR!

Şirketin kayıtlı olarak sadece 2 aracı bulunduğunun bilgisine ulaşan mahkeme aynı zamanda şirketin sahibi olan Gökhan Akyürek'in konkordato başvurusundan kısa bir süre önce özel jetle seyahat ettiği bilgisini dava dosyasına ekledi. Bu seyahati gerçekleştiren Vatanjet Havacılık AŞ ise 29 bin liralık alacağını tahsil edemediğini mahkemeye bildirdi.

DUYDUK MU?

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 2 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki