BAŞROLDE mehmet büyükekşi: TFF BAŞKAN ADAYI SERVET YARDIMCI'YA ''KUMPAS'' KURULDU!

Merih Demiral'a verilen ceza üzerinden Anadolu Ajansı iş birliğiyle UEFA İcra Kurulu Üyesi ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkan adayı Servet Yardımcı'ya kurulan kumpas ortaya çıktı...
Haberin yayılanma tarihi:09 Temmuz 2024, Salı

A Milli Futbol Takımı Futbolcu Merih Demiral, Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Avusturya İle Oynanan Maçta Bozkurt Selamı Yapmasının Ardından UEFA Tarafından İki Maçla Cezalandırıldı;

Cezanın açıklanması sonrası Anadolu Ajansı (AA) ise UEFA Asbaşkanlığı ve FIFA İcra Komitesi üyeliği yapan TFF Onursal Başkanı Şenes Erzik'in UEFA'nın kararını ve UEFA İcra Kurulu Üyesi ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkan adayı Servet Yardımcı'nın tutumunu eleştirdiği bir haber girdi.

AA'dan yapılan haberde Şenes Erzik, şöyle diyordu: "Ben UEFA'da görevli, yetkili, sorunlu olsaydım bu soruşturmanın başlatılmasına dahi izin vermezdim. Soruşturma ve verilen ceza sürecinde UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı nasıl bir tutum içinde olmuştur da bu skandal kararın çıkmasına engel olamamıştır."

ŞENES ERZİK UEFA'YI ELEŞTİRDİ, GÖZLER PARLADI

Gazeteci Ali Fuat Duatepe, Anadolu Ajansı ve Mehmet Büyükekşi'nin iletişim ekibinin, Şenes Erzik üzerinden Servet Yardımcı'ya kumpas kurduğunu yazdı. Duatepe'nin aktardığına göre, Şenes Erzik, bir milletvekili ve Mehmet Büyükekşi’nin de olduğu bir ortamda UEFA’yı eleştiren bir konuşma yaptı.

ANADOLU AJANSI NASIL DEVREYE SOKULDU

Duatepe'ye göre, konuşmayı bağlamından çıkarıp kumpasa çevirme planları o an başladı. İletişim ekibi kumpas metnini hazırlarken, Anadolu Ajansı ekibi “Son dakika gelişmesi olacak, birazdan size bilgi gelecek” uyarısı yaptı. Amaç ise Servet Yardımcı’yı adaylıktan çekilmeye zorlamaktı.

SERVET YARDIMCISI KAMUOYUNUN ÖNÜNE ATILMAK İSTENDİ

Duatepe devamında şunları yazdı: "Gerekli iletişim kurulur. kumpas bilgisi aktarılır. Anadolu Ajansı haberi geçmeden son dakika tweeti atar. Bu sırada bir merkezden Whatsapp grubu aracılığıyla yönlendirilen trollerin saldırısı başlar. Servet Yardımcı Türk futbol kamuoyunun önüne yem olarak atılıp nefret objesi haline getirilmek istenir.

AA TWEETİ SİLDİ

Servet Yardımcı ve arkadaşları hayret içerisindedir. Önce Şenes Erzik’e ulaşılır: 'Ben böyle bir açıklama yapmadım. Sohbetteki sözlerim çarpıtılmış' yanıtı gelir. Yardımcı’nın ekibi bu kez Anadolu Ajansı ile temasa geçer. Anadolu Ajansı iç soruşturma başlatıp tweeti siler.

İLGİLİ PERSONEL GÖREVDEN ALINDI

Taraflar dinlenirken ortaya ikinci bir kumpas çıkar. TFF kanadı ilgili açıklamayla ilgilerinin olmadığını belirtip topu üstünden atar. Durum iyice çirkinleşmeye başlamıştır. Anadolu Ajansı ilgili kişiyi şimdilik görevden el çektirir. Bunu da personele anında duyurur.

TROLLER SESSİZ

Servet Yardımcı’ya aç kurtlar gibi saldıran ve hedef gösteren troller derin bir sessizliğe gömülür. TFF yaşanan skandalla ilgili tek bir açıklama yapmaz. Kumpasçılar milli takımın arkasına saklanıp poz vermeye devam eder."

Gazeteci Duatepe, paylaşımını Almanya'da TFF tarafından ağırlanan misafirleri hatırlatarak bitirdi. Medya bu konuyu "Mehmet Bey'in çiftliği: TFF yine şaşırtmadı... 500 kişilik liste, saat hediyesi yetmedi" başlıklı haberiyle okuyucularına paylaştı.

OdaTv

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 3 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki