''LOGO'' DAVASINDA BEŞİKTAŞ'A MÜJDELİ HABER!

Merhum Vala Somalı’nın çocuklarının, babaları tarafından tasarlanan ‘kartallı Beşiktaş logosunun’ izinsiz kullanıldığı iddiasıyla açtığı dava Beşiktaş lehine bitti...
Haberin yayılanma tarihi:17 Mayıs 2024, Cuma

BEŞİKTAŞ KAZANDI;

2016 yılında yaşamını yitiren spor tarihçisi, ressam ve karikatürist Vala Somalı’nın çocukları Yadigar Suzan Sönmez ve Hakan Somalı tarafından Beşiktaş aleyhine açılan dava, Siyah Beyazlı kulüp lehine sonuçlandı.İstanbul 3. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’nde 2021 yılında açılan davanın dilekçesinde; Vala Somalı tarafından yazılan ve 1978 yılında basılmış olan ‘Türk Sporunda 75. Yıl Beşiktaş Spor Tarihi’ adlı kitabın kapağında yer alan ‘kartallı Beşiktaş logosu’nun yaratıcısı ve tek hak sahibinin Vala Somalı olduğu ve kulübün bu logoyu izinsiz kullandığı iddia edilmişti.

BJK BÜYÜK TAZMİNAT ÖDEMEK ZORUNDA KALABİLİRDİ!

Mahkemeyi davacı taraf kazansaydı, Beşiktaş ile özdeşleşmiş olan kartallı logonun tüm mali hakları Vala Somalı’nın mirasçılarına geçecek ve kulüp milyonlarca TL tazminat ödemek zorunda kalacaktı. Bilindiği üzere kartallı logo, yıllardır Beşiktaş’ın hemen her ürününde kullanılıyor.

Hürriyet

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 6 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki