mehmet büyükekşi'NİN ''KALEMİ KIRILDI!''

Kulüpler Birliği Vakfı dün tarihi günlerinden birini yaşadı. Vakfın kuruluşundan bu yana ilk kez kulüpler mevcut federasyon yönetimini devirmek için adım attı...
Haberin yayılanma tarihi:10 Nisan 2024, Çarşamba

KULÜPLER TEMMUZ AYINI BEKLEMEK İSTEMİYOR;

İlk günde bazı alt lig ekiplerinin katılımıyla 98 delege, federasyonu derhal olağanüstü genel kurula taşımak için imza verdi. Hatırlanacağı gibi Başkan Mehmet Büyükekşi önceki gün 18 Temmuz’daki mali genel kurulun seçimli  olarak yapılacağını açıklamıştı. Ancak kulüplerin pek çoğu bu süreyi beklemek istemiyor.TFF’de yapılan bir önceki olağan seçimli genel kurulda 325 delegenin oy hakkı vardı. Tek aday olan Büyükekşi, kullanılan 191 oyun 169’unu alıp başkanlığa seçilmişti.

TFF Statüsü Madde 29’un ikinci ve beşinci bentleri uyarınca federasyon yönetimini seçime çağırmak için azami 60 günlük bir süreç gerekiyor.

SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK?

1- Kulüpler, delege sayısının en az yüzde 40’ının imzasıyla TFF’yi en fazla 30 gün içinde olağanüstü genel kurulu toplamaya çağırabiliyor.

2- Toplanan olağanüstü genel kurulda delege tam sayısının yarıdan bir fazlasının oyu ile en fazla 30 gün içinde seçim yapılması kararı alınabiliyor.

3- Süre bir aydan daha kısa olabilir ancak mevcut TFF yönetimi kendi lehine  olacak şekilde maksimum süreyi kullanmayı seçebilir.

4- Bu da 8 Nisan’da resmen başlayan imza sürecinin 8 Mayıs’ta olağanüstü genel kurula, ardından da 8 Haziran’da da seçimli genel kurula taşınabileceğini gösteriyor.

Sözcü

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 5 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki